mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe silniki Opla z Węgier

Nowe silniki Opla z Węgier

W węgierskiej fabryce silników Opla w Szentgotthárd ruszyła seryjna produkcja nowej rodziny małych jednostek napędowych - 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo.

Nowe silniki Opla z Węgier
Z tej okazji do zakładów przybyli Joachim Koschnicke, wiceprezes firmy Opel odpowiedzialny za relacje z władzami i politykę publiczną, oraz Peter Szijjarto, węgierski wiceminister handlu zagranicznego. W nowej fabryce silników na tej samej linii produkowane są więc już trzy rodziny silników wykorzystywanych w szerokiej gamie zespołów napędowych przeznaczonych do nowych modeli samochodów marki Opel.

- Zakłady Szentgotthárd Flex odgrywają ważną rolę w naszej strategii produkcyjnej. Na lata 2014–2018 zaplanowano wprowadzenie na rynek 27 nowych modeli Opla i 17 nowych silników. Wiele z nich będzie produkowanych właśnie tutaj – powiedział Joachim Koschnicke. - Bardzo wyraźnie dajemy do zrozumienia, że Opel wraca do gry i przechodzi do ataku. Nasza ofensywa modelowa trwa w najlepsze – a silniki są jej niezwykle ważną częścią.

Koschnicke wspomniał również o długoterminowej strategii firmy, dotyczącej celów sięgających aż 2022 r. Najważniejszym z nich jest awans z trzeciego miejsca na europejskim rynku samochodów osobowych na drugą pozycję i osiągnięcie 8-proc. udziału w rynku europejskim i 10-proc. w rynku niemieckim.

Węgry są jednym z 11 krajów, w których Opel zwiększył udział w rynku w pierwszej połowie 2014 r. Nieprzerwanie od trzech lat Opel jest najpopularniejszą marką na węgierskim rynku samochodów osobowych, a w pierwszej połowie bieżącego roku zdołał zwiększyć sprzedaż w tym kraju o 68 procent. To ponad dwukrotnie więcej niż średnia wzrostu na rynku. Taki wynik daje marce Opel ponad 13 procent udziału w rynku i pozycję niekwestionowanego lidera na Węgrzech.

Nowe zakłady Szentgotthárd Flex zostały zbudowane nakładem 700 milionów euro, a ich moce produkcyjne zaplanowano na 600 tys. silników rocznie. Wdrożona technologia sprawia, że są to jedne z najbardziej elastycznych zakładów produkcyjnych w branży motoryzacyjnej na świecie. Na tej samej linii mogą produkować silniki należące do trzech różnych rodzin. W Szentgotthárd firma Opel produkuje nowe silniki benzynowe 1.6 z turbodoładowaniem, wysokoprężne 1.6 z turbodoładowaniem oraz nowe małe silniki benzynowe.

Trzycylindrowy jednolitrowy silnik z turbodoładowaniem rozwijający moc 115 KM to dopiero pierwszy przedstawiciel rodziny małych silników benzynowych, do którego dołączą kolejne o pojemności od 1 do 1,4 litra. Silnik ten zadebiutuje w nowym Adamie Rocms – małym crossoverze marki Opel. Później trafi także do nowej Corsy, która pojawi się na rynku pod koniec bieżącego roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel produkcja silnikow fabryka

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X - następca Merivy

Opel Crossland X - następca Merivy

Premiery 2017-01-17

Nadchodzi Opel Grandland X - zapowiedź kompaktowego crossovera

Nadchodzi Opel Grandland X - zapowiedź...

Aktualności 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Co z trasą S6 na Pomorzu?
Co z trasą S6 na Pomorzu?
Mieszkańcy Pomorza walczą o budowę drogi ekspresowe S6 ze Słupska przez Lębork aż do Gdańska. Tzw. Trasa Kaszubska jest cały czas przekładana w czasie przez przedstawicieli rządu.