mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe silniki z Bielska-Białej

Nowe silniki z Bielska-Białej

Koncern Fiat Chrysler Automobiles ogłosił, że rozszerzy produkcję silników w zakładzie w Bielsku-Białej. Do polskiej fabryki trafią dwie nowe jednostki napędowe.

Nowe silniki z Bielska-Białej
Włosko-amerykański koncern FCA postanowił zainwestować w produkcję nowych silników w Polsce z uwagi na doświadczenie, know-how oraz wyniki osiągnięte przy produkcji dwucylindrowego silnika benzynowego. Obecnie w zakładzie FCA Powertrain w Bielsku-Białej powstają  dwie jednostki napędowe:
  • turbo diesel Multijet 1.3
  • dwucylindrowy silnik benzynowy TwinAir
Obie jednostki napędowe otrzymały tytuł "International Engine of the Year". A fabryka FCA Powertrain w Bielsku-Białej ma na swoim koncie laur Złotego Poziomu w systemie World Class Manufacturing.

Inwestycje Fiat Chrysler Automobiles pozwolą uruchomić w Bielsku-Białej produkcję trzycylindrowego silnika o pojemności 1 litra, a w przyszłości także 4-cylindrowego motoru 1,3 l. Obie jednostki napędowe pochodzą z rodziny małych silników FireFly.

Atutem nowych silników jest przede wszystkim moc i moment obrotowy, niskie zużycie paliwa oraz zredukowana emisja CO2.  

W fabryce FCA Powertrain ulokowanej w Bielsku-Białej obecnie zatrudnionych jest ok. 1100 osób, a z taśmy produkcyjnej od 2003 r. zjechało już blisko 6 mln jednostek napędowych. Poza tym FCA Poland ma nad Wisłą flagowy zakład w Tychach, gdzie produkowane są Fiat 500, Abarth 500 i Lancia Ypislion. Wcześniej w tyskiej fabryce  montowano także Forda Ka.

Poza tym do FCA należą także - 5 zakładów Magneti Marelli, fabryka produkująca odlewy żeliwne (Teksid Iron Poland w Skoczowie) oraz Comau Poland w Tychach. Ten ostatni zajmuje się montażem i obsługą urządzeń dla przemysłu samochodowego.
Tematy w artykule: Bielsko-Biała FCA Poland

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Polski rynek wciąż ważny dla Fiata

Polski rynek wciąż ważny dla Fiata

Aktualności 2014-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.