mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe silniki z Bielska-Białej

Nowe silniki z Bielska-Białej

Koncern Fiat Chrysler Automobiles ogłosił, że rozszerzy produkcję silników w zakładzie w Bielsku-Białej. Do polskiej fabryki trafią dwie nowe jednostki napędowe.

Nowe silniki z Bielska-Białej
Włosko-amerykański koncern FCA postanowił zainwestować w produkcję nowych silników w Polsce z uwagi na doświadczenie, know-how oraz wyniki osiągnięte przy produkcji dwucylindrowego silnika benzynowego. Obecnie w zakładzie FCA Powertrain w Bielsku-Białej powstają  dwie jednostki napędowe:
  • turbo diesel Multijet 1.3
  • dwucylindrowy silnik benzynowy TwinAir
Obie jednostki napędowe otrzymały tytuł "International Engine of the Year". A fabryka FCA Powertrain w Bielsku-Białej ma na swoim koncie laur Złotego Poziomu w systemie World Class Manufacturing.

Inwestycje Fiat Chrysler Automobiles pozwolą uruchomić w Bielsku-Białej produkcję trzycylindrowego silnika o pojemności 1 litra, a w przyszłości także 4-cylindrowego motoru 1,3 l. Obie jednostki napędowe pochodzą z rodziny małych silników FireFly.

Atutem nowych silników jest przede wszystkim moc i moment obrotowy, niskie zużycie paliwa oraz zredukowana emisja CO2.  

W fabryce FCA Powertrain ulokowanej w Bielsku-Białej obecnie zatrudnionych jest ok. 1100 osób, a z taśmy produkcyjnej od 2003 r. zjechało już blisko 6 mln jednostek napędowych. Poza tym FCA Poland ma nad Wisłą flagowy zakład w Tychach, gdzie produkowane są Fiat 500, Abarth 500 i Lancia Ypislion. Wcześniej w tyskiej fabryce  montowano także Forda Ka.

Poza tym do FCA należą także - 5 zakładów Magneti Marelli, fabryka produkująca odlewy żeliwne (Teksid Iron Poland w Skoczowie) oraz Comau Poland w Tychach. Ten ostatni zajmuje się montażem i obsługą urządzeń dla przemysłu samochodowego.
Tematy w artykule: Bielsko-Biała FCA Poland

Podobne wiadomości:

FCA Poland numerem 1 w produkcji aut w Polsce

FCA Poland numerem 1 w produkcji aut w Polsce

Aktualności 2016-01-15

Polski rynek wciąż ważny dla Fiata

Polski rynek wciąż ważny dla Fiata

Aktualności 2014-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.