mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe skorpiony esseesse

Nowe skorpiony esseesse

Fiat 500C oraz Punto Evo doczekały się wreszcie swoich ekstremalnych odmian. Podczas targów w Paryżu zostaną zaprezentowane dwa modele sygnowane logiem skorpiona w wersjach esseessee.

Nowe skorpiony esseesse
Specjaliści z Abartha zadbali by oba samochody otrzymały dodatkowy przyrost mocy. Poprawiono je także w zakresie prowadzenia oraz bezpieczeństwa. Inżynierowie musieli mieć jednak na uwadze emisję CO2 oraz zużycie paliwa.

Fiat 500C z logiem Abartha dysponuje teraz mocą o wartości 160KM, a jego maksymalny moment obrotowy to 230Nm. auto przyspiesza do setki w 7,6 sekundy, natomiast prędkość maksymalna to 209km/h. Wersja esseessee wyróżnia się wydechem Rekord Monza, specjalnym lakierem oraz białymi felgami.

Abarth Punto Evo esseessee jest wyposażony w silnik o mocy 180 koni i 270Nm momentu obrotowego. Auto rozpędza się o 0,1 szybciej niż mały kabriolet, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 216km/h. Podobnie jak 500C auto wyróżnia się malowaniem, 18-calowymi felgami i specjalnymi fotelami.

Oba samochody zostaną zaprezentowane już za kilka tygodni na targach w Paryżu.

Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

kiier 2010-09-15

A nie jest tak że zawiecha też jest zmieniona -> i mając obniżony środek ciężkości prowadzenie zyskuje? Tak samo alu - zmniejszona masa nieresorowana jest równoznaczna z lepszym przyspieszeniem i prowadzeniem pojazdu.

~Esesesesese 2010-09-14

Krótko i na temat - złom. Poza tuningiem optycznym osiągi dostępne w tej cenie seryjnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.