mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe stacje w sieci LOTOS

Nowe stacje w sieci LOTOS

Kilkanaście nowych stacji paliw zlokalizowanych przy najbardziej ruchliwych polskich trasach planują wybudować do końca roku LOTOS Paliwa. Tylko w marcu spółka rozpoczęła budowę dwóch obiektów zlokalizowanych w Krakowie i Szczecinie.

Nowe stacje w sieci LOTOS
- Obecnie nie prowadzimy rozmów na temat akwizycji ze względu na brak takich ofert na rynku – komentuje Hanka Krzyżańska, prezes LOTOS Paliw – Staramy się za to budować nowe stacje od podstaw. Cały czas monitorujemy rynek pod kątem wyboru jak najatrakcyjniejszych lokalizacji. Mamy świadomość, iż na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest sprzedaż detaliczna paliw trzeba się ciągle rozwijać, by nie wypaść z gry.  

Ponadto do 2013 roku LOTOS Paliwa zamierzają ostatecznie zamknąć swoją sieć stacji patronackich. Ma to bezpośredni związek ze strategią rozwoju sieci stacji paliw gdańskiego koncernu. Obecni właściciele stacji patronackich są już teraz zapraszani przez spółkę do przystąpienia do systemu partnerstwa handlowego „Rodzina LOTOS”. Partnerzy wchodzący do programu otrzymują możliwość zakupu wszystkich produktów koncernu na preferencyjnych warunkach. LOTOS Paliwa oferują ponadto uczestnictwo w programach marketingowych organizowanych przez spółkę oraz programie flotowym LOTOS Biznes. Do tego dochodzą m.in.: dostęp do nowoczesnego systemu informatycznego zarządzania stacją oraz pomoc w podniesieniu standardu i modernizacji stacji.

Obecnie sieć partnerska LOTOS liczy 71 placówek, a w najbliższym czasie powiększy się o kolejnych 10 obiektów. Za sprawą stałego rozwoju sieci oraz dalszego wzrostu efektywności funkcjonowania stacji, spółka planuje do 2012 roku uzyskać 10-procentowy udział w krajowej sprzedaży detalicznej paliw.
Tematy w artykule: Lotos

Podobne wiadomości:

Oto rajdowa Fiesta Kubicy!

Oto rajdowa Fiesta Kubicy!

Aktualności 2014-01-02

Karty paliwowe - bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność

Karty paliwowe - bezpieczeństwo, wygoda i...

Finanse i prawo 2014-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.