mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe struktury Volkswagen Poznań

Nowe struktury Volkswagen Poznań

Budowa nowej fabryki Craftera we Wrześni ma się rozpocząć już jesienią tego roku. Nowy zakład będzie oddziałem spółki Volkswagen Poznań. Budowa nowego zakładu wiąże się z koniecznością reorganizacji dotychczasowej struktury przedsiębiorstwa.

Nowe struktury Volkswagen Poznań
Funkcję Prezesa Zarządu spółki pełnić będzie Jens Ocksen, który sprawował już tę funkcję w latach 2007-2010. Będzie on również bezpośrednio odpowiedzialny za realizację „Projektu Crafter” i pozostanie w Zarządzie Marki VW Samochody Użytkowe.

Członkiem Zarządu ds. Personalnych w VWP będzie nadal Jolanta Musielak, zaś Członkiem Zarządu ds. Finansowych i Organizacji pozostanie Szymon Trzebiatowski. Wraz z Jensem Ocksenem tworzyć będą trzyosobowy Zarząd spółki Volkswagen Poznań

Dotychczasowy Prezes VW Poznań, Michael Kleiß, będzie kierował procesem  budowy nowej fabryki pod Wrześnią. Opiekę nad Zakładem nr 1 w Antoninku, w której powstaje VW Caddy, powierzono Dietmarowi Mnichowi, który dotychczas pełnił funkcję Kierownika Fabryki w Hanowerze.

- Lata spędzone w Poznaniu wspominam bardzo dobrze i cieszę z mojego powrotu. Czeka nas duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że jesteśmy mu w stanie sprostać. Bardzo sobie cenię umiejętności oraz zaangażowanie załogi poznańskiego zakładu, które miałem okazję poznać bliżej przed kilkoma laty. Budowa nowej fabryki Craftera to obecnie największy projekt realizowany przez Koncern Volkswagen AG na świecie  - powiedział Jens Ocksen, nowy Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Volkswagen Poznan

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.