mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowi inwestorzy w Euro-Park Mielec

Nowi inwestorzy w Euro-Park Mielec

Zarządzający mielecką strefą Euro-Park Mielec, której teren powiększy się wkrótce niemal o 80 ha, wnioskują o wydłużenie okresu funkcjonowania o dwa lata do 2017 r. Firmy, które zainwestują 544 mln zł na włączonych do mieleckiej strefy obszarach mają stworzyć 2,3 tys. miejsc pracy, a ich poddostawcy - kolejny 1 tys.

Nowi inwestorzy w Euro-Park Mielec

Na terenie Euro-Park Mielec powstaje nowa hala produkcyjna pod wynajem dla inwestorów zainteresowanych działalnością w strefie. Od 5 lat zarządzający strefą realizuje projekty budowy hal produkcyjnych „pod klucz” na zamówienie konkretnego inwestora. Analiza dotychczasowych doświadczeń doprowadziła do decyzji o rozszerzeniu oferty. „Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów – mówi dyrektor mieleckiego Oddziału ARP S.A., Mariusz Błędowski. „Coraz częściej inwestorzy są zainteresowani wynajęciem gotowej hali produkcyjnej o wysokim standardzie. Chcą rozpoczynać realizację swojego projektu inwestycyjnego w strefie niemal od zaraz,w ciągu najwyżej 4-5 miesięcy. Taką możliwość postanowiliśmy im więc stworzyć. Liczymy na to, że nową halą zainteresują się przede wszystkim firmy z branży lotniczej. Na terenie mieleckiej strefy powstaje bowiem Park Przemysłowy już przyciągający firmy z tej branży, co powinno zaowocować rozszerzeniem klastra „Dolina Lotnicza”.
 
Strefa walczy o kolejną inwestycję lotniczą. Zagraniczny koncern planuje budowę zakładu od podstaw na 12 ha: w pierwszym etapie ma powstać hala o powierzchni 8 tys. mkw. z możliwością rozbudowy.

Kolejny tajemniczy inwestor to „światowy lider w produkcji wyposażenia i elementów wnętrz samochodowych”. „To firma spoza Europy. Planuje dwa projekty. Jeden za 44 mln EUR jest bardziej zaawansowany, ale prowadzimy rozmowy również o drugim. Firma rozważa lokalizację inwestycji także na Słowacji” - ujawnia Mariusz Błędowski, dyrektor Euro-Park Mielec.

Największe inwestycje - 210 mln zł - zarząd strefy przewiduje w gminie Leżajsk. Przygotowane zostaną także tereny w gminach Głogów Małopolski, Leżajsk i Mielec. W mieleckiej strefie zainwestują też Kwarcsystem, EURO-EKO, EKO-TECH i Fabryka Maszyn Lubaczów.

Przeczytaj także:

Rośnie znaczenie Kirchhoffa w Polsce (2006-08-29)

Lear przenosi produkcję do Polski (2005-06-14)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.