Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

W przyszłym tygodniu pięć firm działających w sektorze motoryzacyjnym otrzyma zezwolenia na prowadzenie działalności w podstrefie Środa Śląska na terenie Legnickiej SSE. Wszystkie inwestycje to inwestycje typu greenfield, czyli związane z budową fabryk od podstaw.

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

Hiszpańska firma Cropu Polska inwestując co najmniej 44 mln zł zajmie się produkcją części i akcesoriów do pojazdów samochodowych i silników. Inwestor w przeciągu pięciu lat zatrudni ponad 100 osób.

Pozostałe cztery spółki to firmy z kapitałem niemieckim. FIUKA Polska na terenie o powierzchni 50 tys. m2 wybuduje zakład w którym zatrudni co najmniej 26 osób. Podstawą działalności będzie produkcja metalowych części tłoczonych, giętych i wykrawanych, tarcz napędowych, komponentów poddawanych procesom łączenia. Nakłady inwestycyjne wyniosą nie mniej niż 9,9 mln zł.

Kolejny inwestor spółka VIA Technika Obróbki Powierzchniowej zajmować się będzie obróbką powierzchniową elementów dla odbiorców z sektora motoryzacyjnego. Deklarowana wartość inwestycji to prawie 4,5 mln zł.

Schürholz Polska inwestując minimum 13,48 mln zł w budowę zakładu rozpocznie produkcję części form do blach , części skrawanych laserem oraz podzespołów spawanych i montażowych. W zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 26 osób.

Natomiast HMT Heldener Metalltechnik Polska w nowy zakład zainwestuje 15 mln zł i utworzy przez najbliższe pięć lat ponad 30 miejsc pracy. Przedmiotem działalności będzie produkcja i dystrybucja części tłoczonych, grup spawanych oraz grup montażowych dla motoryzacyjnego przemysłu dostawczego, w tym obsady agregatów, podpór nożnych i wzmocnień karoserii.

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj