mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

W przyszłym tygodniu pięć firm działających w sektorze motoryzacyjnym otrzyma zezwolenia na prowadzenie działalności w podstrefie Środa Śląska na terenie Legnickiej SSE. Wszystkie inwestycje to inwestycje typu greenfield, czyli związane z budową fabryk od podstaw.

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

Hiszpańska firma Cropu Polska inwestując co najmniej 44 mln zł zajmie się produkcją części i akcesoriów do pojazdów samochodowych i silników. Inwestor w przeciągu pięciu lat zatrudni ponad 100 osób.

Pozostałe cztery spółki to firmy z kapitałem niemieckim. FIUKA Polska na terenie o powierzchni 50 tys. m2 wybuduje zakład w którym zatrudni co najmniej 26 osób. Podstawą działalności będzie produkcja metalowych części tłoczonych, giętych i wykrawanych, tarcz napędowych, komponentów poddawanych procesom łączenia. Nakłady inwestycyjne wyniosą nie mniej niż 9,9 mln zł.

Kolejny inwestor spółka VIA Technika Obróbki Powierzchniowej zajmować się będzie obróbką powierzchniową elementów dla odbiorców z sektora motoryzacyjnego. Deklarowana wartość inwestycji to prawie 4,5 mln zł.

Schürholz Polska inwestując minimum 13,48 mln zł w budowę zakładu rozpocznie produkcję części form do blach , części skrawanych laserem oraz podzespołów spawanych i montażowych. W zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 26 osób.

Natomiast HMT Heldener Metalltechnik Polska w nowy zakład zainwestuje 15 mln zł i utworzy przez najbliższe pięć lat ponad 30 miejsc pracy. Przedmiotem działalności będzie produkcja i dystrybucja części tłoczonych, grup spawanych oraz grup montażowych dla motoryzacyjnego przemysłu dostawczego, w tym obsady agregatów, podpór nożnych i wzmocnień karoserii.

 


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech