mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

W przyszłym tygodniu pięć firm działających w sektorze motoryzacyjnym otrzyma zezwolenia na prowadzenie działalności w podstrefie Środa Śląska na terenie Legnickiej SSE. Wszystkie inwestycje to inwestycje typu greenfield, czyli związane z budową fabryk od podstaw.

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE

Hiszpańska firma Cropu Polska inwestując co najmniej 44 mln zł zajmie się produkcją części i akcesoriów do pojazdów samochodowych i silników. Inwestor w przeciągu pięciu lat zatrudni ponad 100 osób.

Pozostałe cztery spółki to firmy z kapitałem niemieckim. FIUKA Polska na terenie o powierzchni 50 tys. m2 wybuduje zakład w którym zatrudni co najmniej 26 osób. Podstawą działalności będzie produkcja metalowych części tłoczonych, giętych i wykrawanych, tarcz napędowych, komponentów poddawanych procesom łączenia. Nakłady inwestycyjne wyniosą nie mniej niż 9,9 mln zł.

Kolejny inwestor spółka VIA Technika Obróbki Powierzchniowej zajmować się będzie obróbką powierzchniową elementów dla odbiorców z sektora motoryzacyjnego. Deklarowana wartość inwestycji to prawie 4,5 mln zł.

Schürholz Polska inwestując minimum 13,48 mln zł w budowę zakładu rozpocznie produkcję części form do blach , części skrawanych laserem oraz podzespołów spawanych i montażowych. W zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 26 osób.

Natomiast HMT Heldener Metalltechnik Polska w nowy zakład zainwestuje 15 mln zł i utworzy przez najbliższe pięć lat ponad 30 miejsc pracy. Przedmiotem działalności będzie produkcja i dystrybucja części tłoczonych, grup spawanych oraz grup montażowych dla motoryzacyjnego przemysłu dostawczego, w tym obsady agregatów, podpór nożnych i wzmocnień karoserii.

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross