mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie

Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie

21 stycznia bieżącego roku przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczyli kolejne zezwolenia na działalność pięciu nowym inwestorom. Wśród nich znalazła się firma HellermannTyton produkująca akcesoria do przewodów i kabli m.in. na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie
W ubiegłym tygodniu w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń na działalność gospodarczą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Prezes Zarządu ŁSSE Marek Cieślak wręczył zezwolenia pięciu nowym inwestorom, wśród których znalazł HellermannTyton Sp. z o.o.

Pod koniec ubiegłego roku spółka zapowiedziała, że wybuduje nowy zakład produkcyjny, gdzie powstawać będą plastikowe i gumowe części do wiązania, mocowania, oznaczania i ochrony kabli i rur (m.in. dla branży motoryzacyjnej). Na realizację inwestycji firma do końca 2012 roku ma przeznaczyć kwotę co najmniej 66,1 mln zł. Spółka planuje do końca 2011 roku zatrudnić przy produkcji przynajmniej 155 osób.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2008 roku 20 nowych zezwoleń dla przedsięwzięć o wartości 1,9 mld zł, w wyniku których ma powstać 2,1 tys. nowych miejsc pracy. W Łódzkiej SSE od początku jej funkcjonowania zainwestowało 135 firm, które zrealizowały projekty o wartości 8 mld zł i utworzyły 8,7 tys. miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o pracę

Pracownicy tyskiej fabryki GM boją się o...

Aktualności 2014-12-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.