mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie

Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie

21 stycznia bieżącego roku przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczyli kolejne zezwolenia na działalność pięciu nowym inwestorom. Wśród nich znalazła się firma HellermannTyton produkująca akcesoria do przewodów i kabli m.in. na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Nowi inwestorzy w łódzkiej strefie
W ubiegłym tygodniu w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń na działalność gospodarczą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Prezes Zarządu ŁSSE Marek Cieślak wręczył zezwolenia pięciu nowym inwestorom, wśród których znalazł HellermannTyton Sp. z o.o.

Pod koniec ubiegłego roku spółka zapowiedziała, że wybuduje nowy zakład produkcyjny, gdzie powstawać będą plastikowe i gumowe części do wiązania, mocowania, oznaczania i ochrony kabli i rur (m.in. dla branży motoryzacyjnej). Na realizację inwestycji firma do końca 2012 roku ma przeznaczyć kwotę co najmniej 66,1 mln zł. Spółka planuje do końca 2011 roku zatrudnić przy produkcji przynajmniej 155 osób.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2008 roku 20 nowych zezwoleń dla przedsięwzięć o wartości 1,9 mld zł, w wyniku których ma powstać 2,1 tys. nowych miejsc pracy. W Łódzkiej SSE od początku jej funkcjonowania zainwestowało 135 firm, które zrealizowały projekty o wartości 8 mld zł i utworzyły 8,7 tys. miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic