mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowi z Chin

Nowi z Chin

Chińscy producenci samochodów coraz odważniej wkraczają na Stary Kontynent. Szczególnie upodobali sobie rynek niemiecki, gdzie jak donoszą tamtejsze media w przyszłym roku dojdzie do debiutu trzech nowych modeli prosto z Państwa Środka.

Nowi z Chin
Jak donosi branżowy magazyn kfz-betrieb generalny importer chińskich aut w Niemczech – China Automobile Deutschland (CAD), zamierza w 2008 roku „ściągnąć” na rynek naszych zachodnich sąsiadów trzy nowe modele z segmentu aut małych, średnich i klasy wyższej. Póki co nie jest jednak wiadome dokładnie którzy z azjatyckich producentów wyrazili chęć zaistnienia w Europie.

CAD potwierdziło natomiast od początku roku start sprzedaży czterech aut klasy SUV i jednego Pick-upa. W blisko 200 salonach dealerskich zajmujących się dystrybucją chińskich auta znajdą się budzące już od dłuższego czasu kontrowersje kopie BMW X5 o nazwie CEO oraz Toyoty RAV4 – UFO. Kolejnym SUV-em, który dotrze do Niemiec z Chin ma być model GX6-E, który kosztować ma ok. 20 000 euro oraz wspomniany wcześniej Pick-up Alster w cenie 16 000 euro.

Jak zapowiadają przedstawiciele CAD wszystkie te samochody mają być oferowane także z silnikami wysokoprężnymi oraz instalacją gazową.

Czytaj także: Chińsko-niemiecki spór o plagiaty na IAA
Tematy w artykule: chińskie marki rynek chiński UFO CEO

Podobne wiadomości:

Dwie nowe fabryki Hyundaia

Dwie nowe fabryki Hyundaia

Aktualności 2014-12-30

PSA szykuje ofensywę marki DS

PSA szykuje ofensywę marki DS

Aktualności 2015-02-06

Komentuj:

~pan tadeusz 2007-11-30

a widze ze kolejna proba inwzazji na europe sie szykuje, mam nadzieje ze niemiaszki sie obronią, bo jesli to droga do reszty europy stanie otworem

~chińczyk 2007-11-29

China Automobile Deutschland poinformowała w sierpniu, że uzupełni ofertę dwa nowe SUV-y marki Gonow - Victor i Jetstar. Samochody wejdą na rynek w marcu 2008 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando