mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowoczesna cysterna do mleka na podwoziu DAF FAX CF85

Nowoczesna cysterna do mleka na podwoziu DAF FAX CF85

DAF FAX CF85 410 to niezwykle nowoczesna cysterna do zbiórki mleka produkcji WAM Sianów. Pierwsze w w historii podwozie 8x2 dostarczył DBK Sp. z o.o., autoryzowany dealer DAF z północnej Polski. Cysterna składa się z czterech komór po pięć tysięcy litrów a pojazd wyposażono w nowoczesny system pomp i automatyczne próbkowanie. Wykorzystywany jest w firmie Jerzego Laguny do zbiórki mleka od gospodarzy z rejonu Suwałk i Augustowa mieszkających tuż przy granicy z Rosją i Litwą.

Nowoczesna cysterna do mleka na podwoziu DAF FAX CF85
Konfiguracja 8x2 z trzema osiami skrętnymi jest doskonałym wyborem ze względu na łatwość manewrowania oraz oszczędność w ogumieniu. Jerzy Laguna szacuje, że dzięki 3 osiom skrętnym osiągnie maksymalny możliwy przebieg na ogumieniu, pomimo bardzo częstych manewrów, ponieważ w FAX-ie nie występuje zjawisko „znoszenia” opon. Jest to jedna z nielicznych konfiguracji pojazdów wieloosiowych, spełniających regułę Ackermanna. Ponieważ istnieje możliwość chwilowego dociążenia osi napędowej nawet do 15 ton, FAX CF85 doskonale radzi sobie również na nieutwardzonych nawierzchniach, których w dalszym ciągu jest sporo w północno-wschodniej Polsce. 

Niezwykle ważną cechą DAF FAX CF85 jest konstrukcja zawieszenia, które zapobiega tzw. „wstrząśnięciu” mleka. W ten sposób zapewniona jest możliwość dostarczenia surowca o najwyższej możliwej jakości wprost do zakładów mleczarskich. 

Właściciel firmy podkreśla niezwykle niskie koszty eksploatacji pojazdu, wysoką ładowność wynikającą z niskiej masy własnej oraz bardzo wysoką odporność na uszkodzenia, o które nietrudno w wąskich drogach Pojezierza Augustowskiego. Kierowcy pracujący w przedsiębiorstwie zgodnie twierdzą, że jest to najwygodniejsza kabina ze wszystkich pojazdów, jakimi mieli okazję jeździć. Spędzają oni w pojeździe w sumie ponad 14 godzin dziennie i tysiące razy wsiadają i wysiadają z kabiny. Stąd też bardzo docenili łatwość wejścia i wyjścia, kompaktową kabinę ułatwiającą manewrowanie w ciasnych podwórkach. 

Przedsiębiorstwo Jerzego Laguny jest podwykonawcą Spółdzielni Mleczarskiej "MLEKPOL" - największej polskiej spółdzielni mleczarskiej.
Tematy w artykule: DAF DAF CF DAF FAX CF85 410 cysterna

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Dwie ciężarówki połączone bezprzewodowo

Dwie ciężarówki połączone bezprzewodowo

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.