mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowoczesna interpretacja Delty

Nowoczesna interpretacja Delty

Szykuje się kolejny "powrót do przeszłości". Tym razem we włoskim wydaniu. W globalnej sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje domniemanej kontynuacji kultowego hatchbacka o nazwie Lancia Delta Integrale.

Nowoczesna interpretacja Delty

Osoby odwiedzające zeszłoroczny festiwal filmowy w Wenecji mogły zobaczyć model Delta HPE Concept, który był bardzo wczesną zapowiedzią ostatecznej wersji. Do dzisiaj wątpliwości fanów tej marki nie zostały do końca rozwiane. Produkcja samochodu ma ruszyć już w 2008 roku, a włoski producent trzyma w ścisłej tajemnicy wygląd nowego auta.

Jednak w dzisiejszych czasach ciężko jest utrzymać nawet największą tajemnicę w kuluarach. Jeden z włoskich portali zaprezentował pierwsze wizualizacje samochodu oparte na wspomnianym wyżej koncepcie. Jak widać auto będzie wyposażone w biksenonowe reflektory, osiemnastocalowe felgi z lekkich stopów oraz trzy potężne wloty powietrza.

Pod maską samochodu będzie montowana jednostka pochodząca prosto z samochodów marki Alfa Romeo. Będzie to benzyniak o pojemności 1,8 litra dostarczający emocji rzędu 230 koni mechanicznych. Cała moc będzie przekazywana na cztery koła w proporcjach 60/40. Auto pojawi się w sprzedaży nie prędzej jak w 2009 roku.

Czytaj także:

Lancia Delta już za rok (2007-05-02)

Grande Punto jako hot-hatch (2007-02-27)

Lancia Delta HPE (2006-09-06)


Podobne wiadomości:

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Lancia Ypsilon przeszła lifting

Premiery 2015-09-10

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

Komentuj:

~nm 2007-09-12

Ja uważam, że ten przód to PORAŻKA ! Wcześniej prezentowane zdjęcia, czy rysunki nawiązujące przodem do obecnych modeli i nowoczesnego kształtu atrapy chłodnicy były ładniejsze choć spokojniejsze !

~bromex 2007-09-12

Przód może jeszcze ujdzie... ale tył to kompletna porażka. Na dodatek jeszcze te "olbrzymie koła". Rozumiem, że to tylko rysunek... i mam nadzieje, że tylko na rysunku się skończy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Firma Ursus Bus zaprezentowała na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w Nadarzynie swój najnowszy projekt - autobus elektryczny w wersji 10- lub 12-metrowej, mieszczący maksymalnie 72 osoby. W Lublinie zaprezentowano projekt autobusu zasilanego wodorem.