mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowoczesne opony z Dębicy

Nowoczesne opony z Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. planuje uruchomienie produkcji nowej generacji opon samochodowych. W ciągu czterech lat należące do firmy nieruchomości mają zostać rozbudowane i zmodernizowane kosztem blisko 300 mln zł.

Nowoczesne opony z Dębicy
Działająca na terenie dębickiej podstrefy Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Firma Oponiarska Dębica S.A. otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Pozwoli to spółce na rozpoczęcie następnej inwestycji na terenie Dębicy. Firma zainwestuje 298 mln zł w rozwój produkcji nowoczesnych opon wyższych klas. Projekt ma być realizowany w ciągu najbliższych czterech lat.

W ramach inwestycji FO Dębica S.A. planuje rozbudowę i modernizację istniejących nieruchomości, a także zakup oraz uruchomienie nowych maszyn i urządzeń. Dzięki temu znacznie zwiększy się produkcja zaawansowanych technicznie, wysokiej jakości opon do nowoczesnych samochodów osobowych. W związku z szybkim rozwojem produkcji samochodów osobowych o wysokich osiągach firma chce zaoferować swoim klientom nowoczesne produkty, które spełnią ich oczekiwania zarówno w zakresie techniki i bezpieczeństwa, jak i ekonomiki użytkowania.

Rozbudowa będzie realizowana na terenach będących własnością spółki w Dębicy, gdzie już teraz wytwarzanych jest 15 mln opon rocznie. Dzięki planowanej inwestycji zatrudnienie w zakładzie ma wzrosnąć o co najmniej 180 osób. Po jej zakończeniu w 2011 roku Dębica będzie największym na świecie dostawcą opon produkowanych dla Goodyeara.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic