Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowość Ferrari we Frankfurcie

Nowość Ferrari we Frankfurcie

Na wystawie w Genewie władze Ferrari zapowiedziały premierę swojego nowego modelu, która będzie miała miejsce podczas wrześniowych targów we Frankfurcie.

Nowość Ferrari we Frankfurcie

Podczas konferencji na stoisku włoskiego producenta sportowych aut prezes firmy, Luca di Montezemolo, powiedział, że po sporym sukcesie modelu 599 GTB Fiorano, zamierzeniem firmy jest, by co roku prezentować nowy model. Na zaprezentowanego przed rokiem dwumiejscowego, z silnikiem umieszczonym z przodu 599 GTB Fiorano trzeba oczekiwać nawet dwa lata.

Montezemolo nie zaprezentował jednaz żadnych szczegółów na temat nowego modelu. Być może będzie on bazował na ośmiocylindrowym modelu F430.

Jednocześnie prezes firmy zaprzeczył pogłoskom, jakoby Ferrari zamierzało produkować mniejszy i zarazem tańszy model, który mógłby konkurować z autami marki Porsche czy też Aston Martin.

W styczniu oraz lutym wzrost sprzedaży Ferrari wyniósł ok. 5-6 procent. Łącznie w całym roku sprzedaż ma osiągnąć poziom 6 tys. egzemplarzy, podczas gdy w ubiegłym wyniosła 5.650 sztuk. Co ważne, sprzedaż nie zmienia się znacząco na najważniejszych rynkach dla Ferrari, rośnie natomiast w pozostałych, mniej ważnych jak dotąd dla marki krajach. W ciągu najbliższych kilku lat szacuje się, iż sprzedaż w Azji prześcignie sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, które przez ostatnie 25 lat były największym rynkiem dla włoskiej marki.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 od Bengala Design

Ferrari F12 od Bengala Design

Samochody luksusowe 2016-10-13

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Samochody luksusowe 2016-08-01

Komentuj:

~olo 2007-03-12

Fajny, ale czy pokona w testach Skode Fabie ? W niemieckich magazynach napewno nie !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja
Mazda MX-5 RF - ruszyła produkcja
Japoński producent uruchomił kilka dni temu zamówienia na nową wersję Mazdy MX-5 RF ze ściąganym, twardym dachem. Tymczasem fabryka ulokowana blisko siedziby firmy uruchomiła produkcję.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj