mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowości Solarisa w Szwajcarii

Nowości Solarisa w Szwajcarii

Solaris Bus & Coach od początku działalności dynamicznie się rozwija i powiększa swoją paletę o kolejne modele autobusów opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach. W 2006 roku wprowadził na rynek pierwszy w Europie autobus z seryjnym napędem hybrydowym. Pod koniec czerwca br. nowoczesny 18-metrowy Solaris Urbino z napędem hybrydowym trafił do Szwajcarii.

Nowości Solarisa w Szwajcarii

Dostawa pierwszego w Szwajcarii autobusu miejskiego z napędem hybrydowym podkreśliła obecność polskiego producenta autobusów marki Solaris na tym rynku. W chwili obecnej po drogach Szwajcarii jeździ 110 autobusów i trolejbusów marki Solaris. Pierwsze Solarisy trafiły na rynek szwajcarski dopiero przed 5 laty. Rekordowym rokiem dla sprzedaży autobusów z bolechowskiej fabryki na ten rynek był rok 2004, kiedy to do sześciu klientów trafiło łącznie 41 pojazdów.

Solaris Bus & Coach jest liczącym się w Europie producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów turystycznych Solaris Vacanza oraz autobusów specjalnych. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała ponad 3000 autobusów, które jeżdżą po drogach 18 krajów całej Europy. W kwietniu 2007 roku firma wygrała kontrakt na dostawę 225 autobusów do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od 2000 roku firma prowadzi sprzedaż eksportową, która rokrocznie stanowi ok. 80% produkcji. Na większości rynków zagranicznych Solaris Bus & Coach plasuje się w czołówce pod względem udziałów rynkowych.

Premiera autobusu Solaris Urbino 18 z innowacyjnym napędem hybrydowym zobacz galerię zdjęć  miała miejsce w październiku 2006 roku na Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze. Solaris Bus & Coach zaprezentował pierwszy wyprodukowany w podpoznańskiej fabryce egzemplarz tego pojazdu, który przeznaczony był dla przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Dreźnie. Pierwszy Solaris Urbino 18 Hybrid jest obecnie eksploatowany w codziennej komunikacji miejskiej na jednej z linii. Prowadzone są na nim ciągłe pomiary parametrów eksploatacji, które służyć będą optymalizacji i rozwojowi napędu hybrydowego.

Przeczytaj także:

Autobusy made in Poland za granicę (2007-05-08)

Wrocławskie Volvo dostarczy autobusy do Holandii (2007-04-05)

 

 

Komentuj:

~V 2007-07-11

ten Solaris to pociecha i duma Polski. Szkoda tylko ze nie planuje robic zeczy inne niz autousy. Byloby fajnie gdyby byla calkowicie Polska marka samochodowa :).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.