mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowości od Tesli na 2015 rok

Nowości od Tesli na 2015 rok

Amerykański producent samochodów z napędem elektrycznym zaproponował swoim dotychczasowym klientom kilka usprawnień. Od teraz niedogodności związane z podróżowaniem "elektrykiem" powinny być mniej dokuczliwe.

Nowości od Tesli na 2015 rok
Choć technologia zastosowana w Tesli S pozwala w odpowiednich warunkach przejechać nawet 424 kilometry na jednym ładowaniu baterii, zdarzają się sytuacje w których ten zasięg jest za mały. Szczególnie w takich krajach, jak Stany Zjednoczone, gdzie odległości pokonywane przez użytkowników są znacznie większe niż np. w Polsce.

Dlatego Tesla proponuje alternatywę dla godzinnego ładowania baterii w specjalnej stacji doładowującej. Znacznie mniej czasochłonna jest wymiana całego zestawu baterii. Trwa jedynie 3 minuty, ale niestety nie jest tak opłacalna jak podłączenie wozu do gniazdka - Tesla obiecuje jednak, że koszt i tak jest niższy niż tankowanie "pod korek" samochodów z napędem spalinowym.

Dobre wiadomości płyną także do użytkowników innego modelu tej marki - Tesli Roadster. Sportowy bolid zbudowany na bazie Lotusa Elise nie jest już co prawda produkowany od 2 lat, ale to nie oznacza, że jego kierowcy nie mogą skorzystać z najnowocześniejszej technologii. Tesla proponuje im teraz wymianę zespołu baterii starego typu na nowocześniejszy zestaw, co powinno wydłużyć dotychczasowy zasięg 393 kilometrów do ok. 643 kilometrów.  Nie wiadomo jeszcze niestety, ile użytkownicy Tesli Roadster będą musieli zapłacić za możliwość wydłużenia swoich wycieczek bez konieczności ładowania baterii.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne

Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~8_8 2014-12-26

ekologiczne oblicze motoryzacji zawsze mnie ciekawiło. Jak w naszych realiach nadal w pełni elektryczne samochody mają małe praktyczne zastosowanie, to zaprzeczyć się nie da, że hybryd powoli pojawia się coraz więcej. jest ich większy wybór, ceny spadły a ludzie (głownie przedsiębiorcy) widzą że hybrydowe toyoty królują w rankingach niezawodności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.