mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowości z "Koziego Grodu"

Nowości z "Koziego Grodu"

To już drugi rok działalności, w którym nowy, polski producent samochodów dostawczych, pod firmą INTRALL Polska Sp. z o.o. skutecznie przywrócił markę LUBLIN 3 dla polskiego rynku motoryzacyjnego oraz konsekwentnie umacnia pozycję swoich produktów w segmencie średnich samochodów dostawczych.

Nowości z "Koziego Grodu"

Rok 2004 INTRALL Polska zakończyła wynikiem produkcji o 30% wyższym w porównaniu do wyniku, jaki w roku 2003 osiągnęła ANDORIA-Mot (poprzedni producent LUBLINÓW i HONKERÓW). Przypomnijmy, na polski rynek, w 2004 roku trafiło około 2200 sztuk LUBLINÓW i 480 sztuk HONKERÓW. W ubiegłym roku, w segmencie średnich samochodów dostawczych LUBLIN 3 zajął 5 miejsce, z udziałem na poziomie 9,8%. Około 150 sztuk samochodów wyeksportowano na rynki: węgierski, czeski i niemiecki, natomiast 90 zestawów montażowych SKD zostało wyeksportowanych na Białoruś.

W ofercie handlowej INTRALL Polska  obok samochodów dostawczych LUBLIN 3 posiada także samochody terenowe HONKER. Bez wątpienia jest to jeden z niewielu samochodów oferowanych na polskim rynku o charakterystyce stricte terenowej, przystosowany do eksploatacji w trudnych warunkach,  spełniający oczekiwania  wymagających klientów, do których z całą pewnością można zaliczyć Wojsko Polskie, firmy z branży energetycznej lub górnictwa miedzi. W roku 2004 spółka sprzedała na polskim rynku około 480 sztuk HONKERÓW, w tym prawie 80% dla Polskiego Wojska, w ramach wygranych przetargów.

INTRALL Polska nie ogranicza swojej aktywności tylko do rynku krajowego. Jako jedyny polski producent samochodów firma prezentowała swoją ofertę na prestiżowych Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Hanowerze - we wrześniu 2004 roku, a w kwietniu 2005 r. na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Lipsku, gdzie mimo ogromnej konkurencji, prezentowane LUBLINY cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających i w efekcie przyczyniło się to do pozyskania wielu zamówień na samochody.

Od września 2004 roku INTRALL Polska  realizuje program rozwoju produktów, którego efektem jest oraz będzie realizowana dalsza poprawa warunków bezpieczeństwa eksploatacji samochodów LUBLIN i HONKER oraz spełnienie wymagań homologacyjnych. Firma stale monitoruje jakość produkowanych i sprzedawanych samochodów oraz jakość usług świadczonych przez autoryzowane stacje obsługi. W kwietniu 2004 roku, jako nowy producent, INTRALL Polska uzyskała stosowny certyfikat Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej, który potwierdza zdolność spółki do realizacji produkcji samochodów HONKER dla potrzeb Wojska Polskiego. Natomiast w marcu 2005 r. zakład pomyślnie przeszedł audit certyfikujący i uzyskał certyfikaty potwierdzające zgodność funkcjonującego w firmie systemu zarządzania jakością z wymaganiami PN-EN ISO 9001:2001 oraz AQAP 2110:2003.

Programy rozwojowe określone wstępnie na lata 2004-2012 zawierają projekty obejmujące zmianę stylistyki nadwozia, poprawę bezpieczeństwa i ergonomii pracy kierowcy, rozszerzenie gamy  silników. W końcowym etapie zrodzi się nowa rodzina samochodów dostawczych o parametrach spełniających oczekiwania klientów, które będą  "nadążały"  za światowymi trendami w motoryzacji.

Zaprezentowana (podczas tegorocznych targów poznańskich) udoskonalona wersja modelu Lublin wyposażona jest przede wszystkim w silnik o mocy 75 kW - model Andorii Mot lub 92 kW - model firmy Iveco. Auta mają zmienioną atrapę oraz otrzymały okrągłe, mocniejsze reflektory przednie, czujniki cofania oraz elementy wpływające na poprawę komfortu jazdy, np. elektrycznie sterowane szyby, podgrzewane lusterka. Pod koniec bieżącego roku Lublin zostanie wyposażony również w system ABS oraz poduszki powietrzne. Firma proponuje pełną gamę samochodów Lublin 3 w wersjach: skrzyniowy, kombi, towos, furgon (nowe światła tylne) oraz podwozie pod zabudowę o masie całkowitej 2,9 i 3,5 t.
 
Początek 2005 roku nie był najlepszy dla całego segmentu MCV. Nie wpływa to jednak na  plany sprzedażowe INTRALL Polska, które w 2005 roku zakładają dalsze zwiększenie udziału sprzedaży na rynku polskim oraz zwiększenie eksportu do poziomu minimum 500 sztuk. Dodajmy, że w roku bieżącym spółka realizuje kontrakt dla BUMAR Sp. z o.o. na dostawę 100 szt. HONERÓW w wersji -  ambulans - dla partnera irackiego.

 


Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.