mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowości zza Chińskiego Muru

Nowości zza Chińskiego Muru

Chiński producent samochodów o nadwoziu pickup oraz pojazdów sportowo-rekreacyjnych, Great Wall Motor Co., uderzy w przyszłym roku na globalny rynek swoim nowym samochodem o nadwoziu sedan.

Nowości zza Chińskiego Muru

Firma, której siedziba znajduje się w  Hong Kongu jest właśnie w trakcie budowy fabryki wartej przeszło 251 milionów dolarów, wyda na rynek samochód z segmentu kompaktowych najprawdopodobniej już w pierwszym kwartale 2007 roku. Poprzedzi go jednak debiut samochodu o większych gabarytach, planowany na końcówkę tego roku.

Nowa fabryka będzie umiejscowiona w północnej prowincji Hebei. Jej zdolność produkcyjna szacowana jest przez producenta na 200 tysięcy egzemplarzy rocznie. Firma jest już na etapie ustalania cen dla nowego modelu, którego zamierza wypromować na kilku rynkach jednocześnie. Być może modele, które obecnie są w sprzedaży na rodzimym, chińskim rynku (Hover, Deer) pojawią się również na całkowicie nowych kontynentach. Do tej pory producent zajmował się eksportem pojazdów do przeszło pięćdziesięciu krajów położonych w Afryce, Środkowym Wschodzie, Ameryce Południowej oraz Azji Środkowej.

W 2005 roku producent wyeksportował ponad 18 tysięcy egzemplarzy, co było jedną czwarta ogółu wyprodukowanych modeli. W planach firmy jest zwiększenie tego współczynnika do 35 procent, a następnie rozszerzenia go do 50 procent w 2008 roku. Producent zamierza też zdobyć ciężko dostępny rynek europejski przy kolaboracji z włoską firmą, której nazwa nie jest jeszcze znana. Przedstawiciele prasowi informują jedynie, iż firma pragnie najszybciej jak to tylko możliwe, zadebiutować na Starym Kontynencie.

Czytaj także:

Powtórka z Landwinda? (2006-08-10)

Chińska inwazja już blisko (2006-08-21)

Rover sprzedany? (2006-08-16)

Tematy w artykule: Great Wall

Podobne wiadomości:

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w...

Aktualności 2012-02-23

Great Wall przymierza się do Europy

Great Wall przymierza się do Europy

Aktualności 2010-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.