mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Actros Euro VI rusza do pracy

Nowy Actros Euro VI rusza do pracy

Pierwszy Actros Euro VI został przekazany firmie transportowej Transalliance jako część większego zamówienia na ponad 500 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Ulrich Bastert, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Trucks, przekazał auta panu Alexandre Michel, właścicielowi i prezesowi Grupy Transalliance.

Nowy Actros Euro VI rusza do pracy
"Naszą firmę i Transalliance łączy wieloletnie, efektywne partnerstwo. Bardzo nas cieszy, że nasz klient, Transalliance, wprowadza do swojej floty pierwszą ciężarówkę w standardzie Euro VI, podkreślając dalekowzroczną strategię firmy" powiedział Ulrich Bastert podczas uroczystości przekazania. Francuska spółka przyjmie całe zamówienie w najbliższych miesiącach.
Nowy Mercedes-Benz Actros jest pierwszą ciężarówką stworzoną specjalnie pod kątem spełnienia standardu Euro VI, który od roku 2014 stanie się obligatoryjny. Emisja spalin została w nim zredukowana do ledwie wykrywalnego poziomu. Nowy model stawia także kamienie milowe w zmniejszaniu spalania: w porównaniu do Actrosa trzeciej generacji, przy tej samej normie czystości spalin Euro 5 redukuje zużycie paliwa o kolejne 6-7%.
“Dla nas ekonomiczność, dynamika jazdy oraz wysoki poziom komfortu kierowcy są najważniejszymi cechami samochodów ciężarowych. Jesteśmy dumni wprowadzając pierwszego Actrosa w standardzie Euro VI do naszej floty”, powiedział Alexandre Michel z Transalliance. „Nasze dążenie do wspierania i aktywnego promowania nowoczesnych technologii prezentujemy w ramach dni technologii organizowanych przez Transalliance. Wydarzenie to daje możliwość klientom i pracownikom zapoznania się nowoczesnymi rozwiązaniami, które wprowadzamy w życie”.
Transalliance jest jedną  największych firm logistycznych w Europie. Flota spółki składa się z 3200 pojazdów, z czego 700 stanowią samochody ciężarowe Mercedes-Benz. Transalliance zatrudnia ok. 4500 pracowników. Przekazanie pierwszego nowego Actrosa w standardzie emisji spalin Euro VI, który stanie się obligatoryjny w roku 2014, dodatkowo zacieśnia współpracę między obiema firmami i świadczy o dużej trosce o środowisko naturalne ze strony obu partnerów.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W213 – brak weny u projektantów

Mercedes Klasa E W213 – brak weny u...

Premiery 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.