mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Actros w starciu z mistrzem oszczędności

Nowy Actros w starciu z mistrzem oszczędności

W ramach testu "Record Run 2011" dwa nowe Actrosy wyruszyły w podróż z Rotterdamu do Szczecina i z powrotem, by na dystansie 10 tysięcy kilometrów udowodnić swój niski apetyt na paliwo. Wraz z nimi wystartował mistrz oszczędności wśród ciężarówek - Mercedes-Benz Actros poprzedniej generacji. Który z modeli osiągnie najniższe zużycie paliwa?

Nowy Actros w starciu z mistrzem oszczędności
Nowy Mercedes-Benz Actros zużywa średnio - zależnie od wersji - od 3 do 7 procent paliwa mniej od swego bestsellerowego poprzednika, Actrosa MP 3. Dane te, ujawnione przy okazji niedawnej premiery modelu w Brukseli, zostaną teraz zweryfikowane w teście "Record Run 2011", trwającym od 26 czerwca do 2 lipca 2011 r.
W ramach badania, w niedzielny wieczór dwa nowe Actrosy 1845 LS - jeden spełniający normę Euro 6, drugi zgodny z normą Euro 5 - wyruszyły w pełni załadowane w typową trasę z zachodu na wschód Europy, z Rotterdamu do Szczecina i z powrotem. Trasa składa się z sześciu statystycznych cykli jazdy i mierzy łącznie około 10 tysięcy kilometrów.
Jako punkt odniesienia, wraz z nowymi modelami wystartował Mercedes-Benz Actros 1844 LS MP 3. W 2008 roku uzyskał on na włoskim torze Nardo rekordowe zużycie paliwa 19,44 l/100 km (0,8 l/100 tkm) i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako "najbardziej ekonomiczny 40-tonowy samochód ciężarowy".
Tym razem ciężarówki muszą zmierzyć się jednak z normalnym ruchem tranzytowym i ulicznym. Zautomatyzowane w dużym stopniu urządzenia pomiarowe, tempomat, ta sama średnia prędkość oraz proste, standardowe naczepy pozwolą na bezpośrednie porównanie apetytu startujących w teście modeli.
Który z nich osiągnie najniższe zużycie paliwa? Wyniki będą znane w sobotnią noc, 2 lipca, kiedy ciężarówki miną metę, zlokalizowaną w porcie w Rotterdamie. Pomiary zostaną przeprowadzone po ostatnim tankowaniu do pełna przez międzynarodowych ekspertów ze stowarzyszenia rzeczoznawców DEKRA. Sprawdzają oni również plombowanie zbiorników oraz wyposażenie pojazdów.
Zmagania Actrosów w ramach "Record Run 2011" można na bieżąco śledzić w internecie, pod adresem  www.mercedes-benz.com/record-run, podobnie jak aktualizowane codziennie dane dotyczące zużycia paliwa każdego z modeli. Wyniki testu zostaną opublikowane w niedzielę, 3 lipca br.
Tematy w artykule: Actros ciężarowe Mercedes-Benz

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W213 - Wyciekły pierwsze zdjęcia

Mercedes Klasa E W213 - Wyciekły pierwsze...

Premiery 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.