mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Actros z tytułem "Truck of the Year 2009"

Nowy Actros z tytułem "Truck of the Year 2009"

Podczas Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA 2008 w Hanowerze dokonano wyboru Ciężarówki Roku 2009. Tytuł "International Truck of the Year 2009" otrzymał nowy Mercedes-Benz Actros.

Nowy Actros z tytułem
To jedna z najbardziej prestiżowych nagród branży samochodów użytkowych, przyznawana przez VDA (Verband der Automobilindustrie) – niemiecki związek przemysłu motoryzacyjnego. Jury, składające się z ekspertów – dziennikarzy prasy specjalistycznej z 21 europejskich krajów, uhonorowało w ten sposób dużą ekonomiczność, dbałość o środowisko, bezpieczeństwo oraz komfort zapewnione przez technologiczne innowacje nowego Actrosa.

Dzięki automatycznej przekładni Mercedes PowerShift 2, instalowanej w standardzie w drogowych wersjach, oraz wielu zmianom na rzecz komfortu, codzienna praca kierowców zawodowych staje się jeszcze łatwiejsza. Ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros trzeciej generacji dostępny jest już od marca 2008r.

Od wejścia na rynek w 1996r. ponad 600 000 Actrosów znalazło nabywców. Wszystkie generacje stają się trendsetterami w swoim segmencie oraz uzyskują tytuł tytuł „Truck of the Year” w roku swojego debiutu (1997r. oraz 2004r.). Mercedes-Benz Actros pozostaje jedynym samochodem ciężarowym wyposażonym w system hamowania awaryjnego ABA, znany również jako aktywny asystent hamowania.
Tematy w artykule: Actros

Podobne wiadomości:

Oto

Oto "Zielona ciężarówka roku"

Aktualności 2013-05-17

Specjalne Mercedesy dla wojska

Specjalne Mercedesy dla wojska

Aktualności 2013-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.