mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Actros zdobył nagrodę "European Transport Sustainability Prize 2012"

Nowy Actros zdobył nagrodę "European Transport Sustainability Prize 2012"

Nowy Mercedes-Benz Actros zgarnął nagrodę "European Transport Sustainability Prize 2012" w kategorii "Ciężarówki powyżej 7,5 tony". Jury doceniło go za wyjątkowo niski apetyt, i to przy zachowaniu restrykcyjnej normy emisji spalin Euro VI.

Nowy Actros zdobył nagrodę
Nowy Actros jest pierwszą ciężarówką na rynku, która spełnia normę Euro VI i w związku z tym może pochwalić się 80-procentową redukcją emisji tlenków azotu. Nie przeszkodziło to jednak inżynierom Mercedes-Benz w uzyskaniu zużycia paliwa jeszcze niższego od poprzednika.
Do niedawna rekord w tej dziedzinie należał do modelu poprzedniej generacji - Actrosa 1844 LS. Latem 2011 roku, w ramach zawodów "Record Run", nowy Actros 1845 BlueTec 6 (spełniający normę Euro VI) uzyskał średnie zużycie paliwa na poziomie 25,9 l/100 km, o 4,5 proc. niższe od dotychczasowego rekordzisty. Jeszcze lepiej wypadł Actros BlueTec 5, spełniający normę Euro V, osiągając wynik 25,1 l/100 km, czyli aż o 7,6 proc. niższy. W oszczędnej jeździe kierowcom pomógł montowany standardowo system telematyczny FleetBoard.
Nie tylko bardziej oszczędny i przyjazny środowisku, ale i bezpieczniejszy - nowy Actros został wyposażony m.in. w czujniki ciśnienia w oponach oraz wydajny układ hamulcowy z wodnym retarderem. Dodatkowo poziom bezpieczeństwa zwiększa System Proximity Control Assist z automatycznym układem zatrzymywania się i ruszania oraz lusterko z funkcją manewrowania.
Liczne zalety nowego Actrosa zapewniły mu sukces w walce o nagrodę "European Transport Sustainability Prize 2012". Ufundowane przez monachijskie wydawnictwo Huss-Verlag wyróżnienia wręczono po raz pierwszy, łącznie w 11 kategoriach. Huss-Verlag to wiodący wydawca branżowych magazynów o tematyce transportowej. W tym roku obchodzi swoje 20. urodziny.
Nagrodę z rąk Bernharda Kerschera, dyrektora zarządzającego TÜV-Süd Auto Service GmbH, odebrał Georg Weiberg, dyrektor ds. inżynierii produktu Daimler Trucks.
- Jesteśmy zachwyceni zwycięstwem i dziękujemy Huss-Verlag za tę nagrodę. Dostrzegamy w niej kolejny dowód na to, że nowy Actros jest ciężarówką przyszłości, oszczędną i bezpieczną. Zamierzamy uczynić go rynkowym bestsellerem na całym świecie. – powiedział Weiberg podczas ceremonii wręczenia nagród w Muzeum Niemieckim w Monachium.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Aktualności 2016-01-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech