mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Daily zdobywa nagrody

Nowy Daily zdobywa nagrody

Zaledwie dwa miesiące po międzynarodowej premierze, Nowy Iveco Daily zdobył już dwie ważne nagrody: w Niemczech - “Europejską Nagrodę za Zrównoważony Rozwój w Transporcie” (“European Award for Sustainability in Transport”), natomiast  w Hiszpanii Nowy Daily otrzymał „Europejską Nagrodę Transportową” (“Premios Europa del Transporte”) za innowacyjność.

Nowy Daily zdobywa nagrody
W Niemczech Nowy Daily z napędem elektrycznym otrzymał nagrodę, która stanowi uznanie wysiłków i inwestycji Iveco w dziedzinie prac badawczo-rozwojowych. Nowy Daily z napędem elektrycznym to przyszłość transportu miejskiego: został sklasyfikowany w kategorii pojazdów o zerowej emisji (Zero-Emission Vehicle) i jako taki nie podlega ograniczeniom w ruchu nałożonym na samochody z silnikami spalinowymi i jest idealny do przewozów w miastach w tym m.in. do przewozu ładunków door-to-door i do transportu publicznego.

Firma Iveco opracowała pierwszy pojazd Daily z napędem elektrycznym w 1986 roku; od tamtego czasu typoszereg tych pojazdów wydłużył się i obecnie należą do niego zarówno furgony jak i autobusy miejskie. Wysokiej mocy układy elektroniczne oraz magistrala CAN, a także akumulatory wykonane w technologii niklowej i chlorku sodu zamontowane w Nowym Daily z napędem elektrycznym zapewniają jego wysoką niezawodność. Samochód użytkowy z napędem elektrycznym, o zerowej emisji został zaprojektowany, jest produkowany i sprzedawany bezpośrednio przez Iveco.

W Hiszpanii jury konkursu “Premios Europa del Transporte”, powołane przez czasopismo “Transporte Profesional” oraz hiszpańską Konfederację Transportu Towarowego (CETM), przyznało Iveco nagrodę nie tylko za nowatorskie technologie zastosowane w Nowym Daily, poprawiające komfort jazdy, aktywne i bierne bezpieczeństwo w samochodzie, ale również za wydajność w czasie operacji transportowych.

W czasie tegorocznej XVII edycji konkursu, nagroda jest przyznawana stowarzyszeniom, firmom, instytucjom, organizacjom oraz osobom fizycznym, których praca i konkretne projekty przyczyniły się do rozwoju przewozu towarów w Hiszpanii i w Europie. Ogłoszenie werdyktu konkursu, które odbyło się w Madrycie, zgromadziło ponad 300 gości z różnych gałęzi transportu i logistyki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 114 918 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando