mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Daily zdobywa nagrody

Nowy Daily zdobywa nagrody

Zaledwie dwa miesiące po międzynarodowej premierze, Nowy Iveco Daily zdobył już dwie ważne nagrody: w Niemczech - “Europejską Nagrodę za Zrównoważony Rozwój w Transporcie” (“European Award for Sustainability in Transport”), natomiast  w Hiszpanii Nowy Daily otrzymał „Europejską Nagrodę Transportową” (“Premios Europa del Transporte”) za innowacyjność.

Nowy Daily zdobywa nagrody
W Niemczech Nowy Daily z napędem elektrycznym otrzymał nagrodę, która stanowi uznanie wysiłków i inwestycji Iveco w dziedzinie prac badawczo-rozwojowych. Nowy Daily z napędem elektrycznym to przyszłość transportu miejskiego: został sklasyfikowany w kategorii pojazdów o zerowej emisji (Zero-Emission Vehicle) i jako taki nie podlega ograniczeniom w ruchu nałożonym na samochody z silnikami spalinowymi i jest idealny do przewozów w miastach w tym m.in. do przewozu ładunków door-to-door i do transportu publicznego.

Firma Iveco opracowała pierwszy pojazd Daily z napędem elektrycznym w 1986 roku; od tamtego czasu typoszereg tych pojazdów wydłużył się i obecnie należą do niego zarówno furgony jak i autobusy miejskie. Wysokiej mocy układy elektroniczne oraz magistrala CAN, a także akumulatory wykonane w technologii niklowej i chlorku sodu zamontowane w Nowym Daily z napędem elektrycznym zapewniają jego wysoką niezawodność. Samochód użytkowy z napędem elektrycznym, o zerowej emisji został zaprojektowany, jest produkowany i sprzedawany bezpośrednio przez Iveco.

W Hiszpanii jury konkursu “Premios Europa del Transporte”, powołane przez czasopismo “Transporte Profesional” oraz hiszpańską Konfederację Transportu Towarowego (CETM), przyznało Iveco nagrodę nie tylko za nowatorskie technologie zastosowane w Nowym Daily, poprawiające komfort jazdy, aktywne i bierne bezpieczeństwo w samochodzie, ale również za wydajność w czasie operacji transportowych.

W czasie tegorocznej XVII edycji konkursu, nagroda jest przyznawana stowarzyszeniom, firmom, instytucjom, organizacjom oraz osobom fizycznym, których praca i konkretne projekty przyczyniły się do rozwoju przewozu towarów w Hiszpanii i w Europie. Ogłoszenie werdyktu konkursu, które odbyło się w Madrycie, zgromadziło ponad 300 gości z różnych gałęzi transportu i logistyki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 114 918 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.