mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Fiat Coupe?

Nowy Fiat Coupe?

W 2000 roku Fiat skończył produkować model Coupe, a teraz, na 2012 rok, planuje pokazać wóz o nazwie Dino.

Nowy Fiat Coupe?

Właśnie powstał projekt konceptu auta, który ukazuje jak mniej więcej samochód może wyglądać. Znając życie, zapewne mniej, niż więcej, jednak mimo tego kierunek, który projekt narzucił, jest dość ciekawy.

Mówi się, że Dino ma być następcą taniego Coupe, jednak takie domysły nieco teraz odeszły, a to za sprawą loga Pininfariny, znajdującego się na bokach samochodu, które sugeruje, że Dino będzie droższą propozycją. Projekt pokazuje czarne tylnonapędowe coupe z silnikiem umieszczonym z przodu. Sądząc po tym układzie, Dino będzie raczej następcą modelu z lat '60, a nie Coupe. Przypomnijmy, że Coupe zostało zaprojektowane przez kontrowersyjnego designera Chrisa Bangla, który zdobył później wątpliwą sławę w BMW.

Projekt Dino odznacza się bardzo niską linią dachu, dzięki czemu koła wydają się być gigantyczne, co wspomagają jeszcze potężne nadkola. Przód, głównie za sprawą reflektorów, bardzo przypomina dzisiejsze Astony. Z tyłu cechami charakterystycznymi są LED-owe światła w kształcie litery C oraz centralnie umieszczone dwie rury wydechowe.

Trzeba zaznaczyć, że to nie jest oficjalny projekt Dino, stworzony przez Fiata, a wizja auta narysowana przez Petera Norrisa, brytyjskiego stylistę, który kiedyś był właścicielem Fiata Coupe. Norris chciał stworzyć tutaj faktycznego następcę Coupe, który mógłby być sprzedawany za nieduże pieniądze, jednak w połowie projektu zmienił zdanie i postanowił przestawić się na luksusowy model, stąd też wzięło się logo Pininfariny na bokach.

Czy Fiat faktycznie zasugeruje się nowopowstałym projektem, nie wiemy, jednak trzeba przyznać, że to bardzo ciekawa wizja nowego samochodu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Coupe design koncepty projektant

Podobne wiadomości:

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.