mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Fiat Ducato

Nowy Fiat Ducato

Od maja istnieje możliwość zamówienia nowego Fiata Ducato, kolejnej ewolucji bestsellerowego modelu, który od 30 lat zdobywa międzynarodowe uznanie i cieszy się sukcesem rynkowym, o czym świadczy sprzedaż ponad 2,2 milionów egzemplarzy na całym świecie, począwszy od roku 1981 aż do dziś.

Nowy Fiat Ducato
Nowy Ducato nadal wyróżnia się oryginalnością formy. Jego wygląd cechuje dynamika, siła i oryginalna „osobowość". To zasługa „inteligentnego designu", który stawia na funkcjonalność (co jest naturalne dla samochodu dostawczego), nie rezygnując przy tym z estetyki. Oferuje również całkowicie odnowioną gamę jednostek napędowych. Zresztą, od zawsze model cieszył się sławą samochodu, który oferuje niezawodne silniki, o niskim zużyciu paliwa i ograniczonych kosztach eksploatacji, charakteryzujące się wysokimi wartościami momentu obrotowego dostępnymi już przy niskich obrotach, zapewniające wysoką elastyczność oraz przyjemną jazdę, nawet w ruchu miejskim. A dzisiaj Nowy Ducato oferuje jeszcze więcej, poszerzając swoją ofertę silników: oto 4 nowe jednostki napędowe Euro 5 z turbodoładowaniem oraz bezpośrednim wtryskiem Multijet, o mocy od 115 do 177 KM, połączone z 5- lub 6-biegową skrzynią biegów o rekordowo niskim zużyciu paliwa oraz emisji CO2 (od 6,4l/100 km i 169 g/km). Klienci będą mogli zatem wybierać spośród szerokiej gamy silników, aby właściwie dopasować pojazd do swoich potrzeb biznesowych.

Oprócz jednostek napędowych, model proponuje nowe wnętrza, dostępne w trzech różnych, coraz bogatszych poziomach wyposażenia. Jest to cecha jakiej nie oferuje żaden inny producent samochodów. Dodatkowo, projektanci poświęcili maksymalną uwagę ergonomii oraz komfortowi (akustycznemu, klimatycznemu oraz redukcji przenoszenia drgań), Ducato oferuje modułową kabinę kierowcy, wygodną i wyjątkowo funkcjonalną, a przy tym bardzo praktyczną i przytulną.

Jedną z cech wyróżniających nowy model samochodu dostawczego Ducato jest zastosowanie "Traction +", innowacyjnego systemu kontroli trakcji, który zwiększa przyczepność samochodu na trudnych i śliskich nawierzchniach. Inną cechą jest zastosowanie nowych rozwiązań teleinformatycznych najnowszej generacji - od nawigacji zintegrowanej z systemem Blue&Me po "eco:Drive Fiat Professional", który podpowiada kierowcy najlepszą trasę jednocześnie udzielając wskazówek odnośnie bardziej ekonomicznego i ekologicznego stylu jazdy.

Nowa oferta jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana: wystarczy policzyć, że jeśli weźmiemy pod uwagę różne kombinacje nadwozia-silnika-rozstawu osi, możemy otrzymać około 2000 wersji do transportu towarów, przewozu osób oraz pojazdy do adaptacji i zabudowy. Gama furgonów oferuje 8 różnych pojemności przestrzeni ładunkowej, od 8 do 17 m3, które w połączeniu z niskim zużyciem paliwa, pozwalają uzyskać wysoki wskaźnik wydajności (koszty przejazdu w zależności od ilości przewożonych towarów). Dodatkowo jeszcze nowe silniki Euro 5 pozwalają ograniczyć zużycie paliwa aż o 15% (w stosunku do Euro 4) oraz wydłużyć okres między przeglądami aż do 48.000 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 89 359 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.