mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Focus w 2010

Nowy Focus w 2010

Na 2010 roku planowany jest debiut nowej, trzeciej już generacji Forda Focusa. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Ford zdecydował się na bardzo odważną stylistykę nadwozia.

Nowy Focus w 2010
Nowy Ford Focus będzie kolejnym, po debiutującej w tym roku nowej generacji Fiesty, tzw. globalnym modelem Forda. Wprawdzie obecnie Focus dostępny jest i w Europie, i w Stanach Zjednoczonych, to jednak poza nazwą dość niewiele łączy oba auta. Za dwa lata natomiast Focus będzie niemal identyczny, bez względu na którym z kontynentów nabędziemy ten model.

Poza dość odważną stylistyką nadwozia, równie atrakcyjne ma być wnętrze nowego Focusa. Nowy wygląd, użyte nowe, dużo lepsze materiały czy wreszcie system do obsługi urządzeń pokładowych na wzór systemu iDrive z modeli BMW świadczą, iż również i tu Ford szykuje niemałą rewolucję.

I wreszcie silniki, gdzie także czeka na klientów sporo nowego. Zgodnie z obecnie panującymi trendami pojawi się jednostka EcoBoost o małej pojemności (1,0 litra) i dość dużej mocy (89 i 108 KM). Do tego dojdą dwa 1,6-litrowe silniki benzynowe o mocy 148 i 178 KM. Gama jednostek wysokoprężnych składać się będzie z 1,6 i dwulitrowego diesla. Wszystkie jednostki współpracować będą z manualnymi przekładniami, zaś w nieco późniejszym czasie niektóre z nich będą również oferowane z nową dwusprzęgłową przekładnią PowerShift, fordowskim odpowiednikiem przekładni DSG.

Gama nowego Focusa obejmować będzie wersje pięcio- i trzydrzwiowe (konkurent dla Volkswagena Scirocco czy Renault Megane Coupe), które na rynku powinny pojawić się pod koniec 2010 roku, oraz debiutujące rok później kombi i coupe-cabrio. Jednak już w 2009 roku pierwsze cechy nowego Focusa ujrzą światło dzienne wraz z nowym Fordem C-Max, który tym razem ma być oferowany w dwóch wersjach - pięcio- i siedmiomiejscowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Focus Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Focus

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~hugo 2009-10-08

A kiedy sedan, ja czekam na limuzyne bo obecna 4-drzwiówka jest brzydka

~RaV 2008-11-22

@tomek : Ford Werke AG oznacza niemiecką spółkę akcyjną. Dywizja europejska jest zupełnie inna od amerykańskiej i co najważniejsze generuje niezłe zyski. Ford jako koncern oczywiście jest amerykański, natomiast dywizja europejska o której autach tutaj dyskutujemy jest jak najbardziej niemiecka.

~tomek 2008-11-20

Rav nie wiem kto ci takich glupot nagadal ale ford zawsze byl amerykanski :)

~piękne 2008-11-14

niech się wieśwagen uczy nowej stylistyki

~Jan 2008-11-13

Jestem raczej przekonany do starszej wersji,choć szczerze mówiąc sylwetka bardzo ciekawa,może troszkę "ciężka"..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.