mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Ford w Taipei

Nowy Ford w Taipei

Zagraniczni dziennikarze magazynu "Auto Express" uchwycili w stolicy Tajwanu w obiektyw samochód, który najprawdopodobniej już niedługo ukaże się w zestawieniu samochodów marki Ford pod nazwą I-MAX.

Nowy Ford w Taipei

Niestety, siedmioosobowy przedstawiciel klasy MPV trafi na początek tylko na rynek krajów Dalekiego Wschodu. Ten rodzinny samochód został zbudowany na płycie podłogowej Mazdy 5. Z tego samego samochodu zostaną wykorzystane jednostki napędowe. Podstawowym silnikiem ma być dwulitrowy benzyniak. Wariant wysokoprężny będzie dostępny w momencie, kiedy samochód pojawi się na innych kontynentach.

Dwulitrowy motor o mocy 140 koni mechanicznych będzie rozpędzać I-MAX`a do "setki" w przeciągu dziewięciu sekund. Jeśli chodzi o design auta to będzie to najnowsza odsłona filozofii Kinetic Design opracowanej przez Forda.

Przestrzenność wnętrza jest czynnikiem kluczowym samochodu. W środku pasażerowie będą mogli cieszyć się dużą wygodą. W celu zapewnienia komfortu wsiadania, auto zostało wyposażone w przesuwane drzwi tylne. Duża klapa bagażnika pozwoli wykorzystać w pełni przestrzeń bagażową samochodu. Na temat nowego, rodzinnego Forda nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Detale pojawią się z pewnością za kilka miesięcy, jak auto zadebiutuje na jednej z wystaw motoryzacyjnych.

Czytaj także:

Nowe Mondeo przyjazne dla alergików (2007-05-21)

Światowa Fiesta  (2007-05-15)

Ford najbardziej zaufaną marką (2007-05-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford I-max

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-07-13

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Komentuj:

~zmac 2007-05-21

W 9 sekund to chyba z przepaści ma do stówy!

~CWF605 2007-05-21

od boku to mazda mazda5

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman