mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Golf już w 2017!

Nowy Golf już w 2017!

Już za trzy lata Niemcy pokażą nową, ósmą generację swojego najpopularniejszego modelu. Zapewne wielu z was przeciera oczy z zaskoczenia, ale producenci coraz bardziej skracają żywotność jednej generacji.

Nowy Golf już w 2017!
W 2017 roku świat ujrzy nowego Golfa, ósmą już jego generację. Takie informacje docierają do nas zza Odry. Niemiecki miesięcznik auto motor und sport, powołując się na swoje źródła w Wolfsburgu, zapowiada, że nowy Golf VIII będzie bardzo różnił się od obecnej generacji. Dużo bardziej niż obecny Golf od swojego poprzednika. Niemcy mają zrobić rewolucję w wyglądzie Golfa - nowe światła przednie i tylne, szersza i niższa sylwetka.

Golf zmieni się radykalnie? Naszym zdaniem można te rewelacje włożyć między bajki. Volkswagen przyzwyczaił już nas do tego, że kompaktowy model nie wyróżnia się designem. Szans na zmiany w kolejnej generacji również są nikłe. Wszystko przez wypracowany przez dekady wizerunek, którego radykalna zmiana może przynieść fatalne skutki.

Bardziej powinniśmy spoglądać w stronę nowego Passata. Golf powinien odziedziczyć wiele elementów wnętrza i technologii z nowego Passata, jak np. duże ekran zamiast tradycyjnych zegarów. Stylistyka, również powinna być zbliżona do tej z ósmej generacji Passata.

Podobnie jak i siódma generacja, tak i jej następca będzie bazować na płycie podłogowej MQB. Volkswagen odchudzi swojego kompakta o ok. 50 kg. Samochód ma wyróżniać się bardziej ekologicznymi silnikami, wśród których zadebiutuje trzycylindrowa jednostka.

Zgadnijcie, co na te rewelacje mówi Volkswagen? Oficjalnie nikt nic nie zamierza komentować.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 94 690 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy VW Golf w 2017?

auto motor i sport 0000-00-00

Ósma generacja "króla kompaktów" VW Golfa prawdopodobnie pojawi się już za 3 lata. Wiele systemów bezpieczeństwa przejmie od Passata.

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-09-01

Właśnie na tym polega lift i nowa generacja,zmienia się kilka szczegółów i samochód zupełnie inaczej wygląda. Pozostaje tylko pytanie o to czy faktycznie nowa generacja Golfa jest znowu potrzebna.

~malik 2014-08-26

taaaa już to widzę jak będzie zmieniony, inne światła i to by było na tyle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.