mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Golf już w 2017!

Nowy Golf już w 2017!

Już za trzy lata Niemcy pokażą nową, ósmą generację swojego najpopularniejszego modelu. Zapewne wielu z was przeciera oczy z zaskoczenia, ale producenci coraz bardziej skracają żywotność jednej generacji.

Nowy Golf już w 2017!
W 2017 roku świat ujrzy nowego Golfa, ósmą już jego generację. Takie informacje docierają do nas zza Odry. Niemiecki miesięcznik auto motor und sport, powołując się na swoje źródła w Wolfsburgu, zapowiada, że nowy Golf VIII będzie bardzo różnił się od obecnej generacji. Dużo bardziej niż obecny Golf od swojego poprzednika. Niemcy mają zrobić rewolucję w wyglądzie Golfa - nowe światła przednie i tylne, szersza i niższa sylwetka.

Golf zmieni się radykalnie? Naszym zdaniem można te rewelacje włożyć między bajki. Volkswagen przyzwyczaił już nas do tego, że kompaktowy model nie wyróżnia się designem. Szans na zmiany w kolejnej generacji również są nikłe. Wszystko przez wypracowany przez dekady wizerunek, którego radykalna zmiana może przynieść fatalne skutki.

Bardziej powinniśmy spoglądać w stronę nowego Passata. Golf powinien odziedziczyć wiele elementów wnętrza i technologii z nowego Passata, jak np. duże ekran zamiast tradycyjnych zegarów. Stylistyka, również powinna być zbliżona do tej z ósmej generacji Passata.

Podobnie jak i siódma generacja, tak i jej następca będzie bazować na płycie podłogowej MQB. Volkswagen odchudzi swojego kompakta o ok. 50 kg. Samochód ma wyróżniać się bardziej ekologicznymi silnikami, wśród których zadebiutuje trzycylindrowa jednostka.

Zgadnijcie, co na te rewelacje mówi Volkswagen? Oficjalnie nikt nic nie zamierza komentować.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 94 690 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-09-01

Właśnie na tym polega lift i nowa generacja,zmienia się kilka szczegółów i samochód zupełnie inaczej wygląda. Pozostaje tylko pytanie o to czy faktycznie nowa generacja Golfa jest znowu potrzebna.

~malik 2014-08-26

taaaa już to widzę jak będzie zmieniony, inne światła i to by było na tyle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.