mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?

Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?

300 mil na godzinę, czyli ponad 480km/h – czy z taką prędkością pojedzie najnowszy amerykański supersamochód?

Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?
Osiągnięcie zbliżonych wartości sugeruje najnowsza zapowiedź modelu Hennessey Venom F5. Widzimy na niej kawałek tylnej części pojazdu, pustą drogę oraz znak ograniczenia prędkości do 300 mil na godzinę. Jednocześnie producent na swojej witrynie zapewnia, że auto będzie w stanie przekroczyć barierę 290 mil na godzinę (to ponad 466km/h).
 
Rozwinięcie takiej prędkości maksymalnej oznaczałoby, że Venom F5 zostanie nowym rekordzistą świata wśród samochodów produkcyjnych. Obecnie tytuł ten dzierży Bugatti Veyron Super Sport z wynikiem 431km/h, choć warto zauważyć, że auta dostarczane klientom miały elektroniczny ogranicznik prędkości ustawiony na 415km/h. 
 
Trzy lata temu amerykański producent podjął próbę pobicia tego wyniku. W tym celu zabrał model Venom GT na pas startowy w Centrum Kosmicznym im. Johna  F. Kennedy’ego i rozpędził go do 435km/h, ale rekord nie został uznany. Do jego zaliczenia zabrakło przejazdu w przeciwnym kierunku.
 
Hennessey nie jest jedynym producentem, który ma chrapkę na poprawienie wyniku Veyrona Super Sport. W przyszłym roku nową próbę podejmie Bugatti wraz ze świeżym modelem Chiron. Inżynierowie spodziewają się wyniku na poziomie 450km/h, być może nawet lepszego, jeśli do tego czasu uda się opracować odpowiednie ogumienie.
 
Dotychczasowe konstrukcje firmy Hennessey bazowały na Lotusach. Nowa generacja – Venom F5 – będzie pierwszym samodzielnie zbudowanym przez markę modelem. Moc? 1451 koni mechanicznych. Co ciekawe, to o 49 KM mniej niż w Bugatti Chironie.
 
Czy auto faktycznie będzie w stanie pojechać tak szybko? Dowiemy się tego już w przyszłym roku, kiedy Venom F5 oficjalnie zadebiutuje.
 
 


Podobne wiadomości:

Hennessey sprzedaje Venom GT

Hennessey sprzedaje Venom GT

Aktualności 2015-05-15

Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany

Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany

Aktualności 2017-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross