mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Jeep Commander z Austrii

Nowy Jeep Commander z Austrii

Do rosnącej gamy pojazdów Chrysler Group produkowanej w austriackim zakładzie Magna Steyr dołączy wkrótce najnowszy Jeep Commander. Jego montaż – z przeznaczeniem na rynki Europy – rozpocznie się na początku 2006 roku.

Jeep Commander będzie już szóstym modelem Chrysler Group, wytwarzanym w Grazu – obok samochodów Jeep Grand Cherokee, Chrysler 300C Sedan i Touring, Chrysler Voyager oraz Chrysler Grand Voyager z systemem konfiguracji siedzeń i schowków Stow ‘n Go.


Zobacz więcej o modelu Jeep Commander

Zobacz galerię zdjęć modelu Jeep Commander


Powstające w Magna Steyr pojazdy Chrysler Group korzystają ze wspólnej lakierni oraz linii produkcyjnej, na której wykonywane jest "uzbrojenie" nadwozia i podwozia oraz montaż finalny. Możliwe jest także jednoczesne pilotowanie produkcji innych modeli. Tylko tego rodzaju organizacja pozwala utrzymać optymalne tempo produkcji, pomimo zmiennego popytu na poszczególne modele, wersje i odmiany samochodów.

Specyfika samochodu Commander wymagała wprowadzenia szeregu zmian w zakładzie produkcyjnym. Nowy Jeep ma inne nadwozie, stąd konieczność nowego oprzyrządowania i wyposażenia spawalni. Ponieważ samochód ma trzy rzędy siedzeń – należało także zainstalować dodatkowe wysięgniki, umożliwiające ich prawidłowy montaż we wnętrzu.

W Magna Steyr będą wytwarzane wszystkie odmiany samochodu Jeep Commander, w tym także przeznaczone dla ruchu lewostronnego (RHD), a także napędzane silnikiem wysokoprężnym. Ostatnio rozpoczęła się tam produkcja wersji RHD Chryslera 300C i wersji napędzanej silnikiem diesla, w grudniu zaś  planowane jest uruchomienie modelu 300C SRT8 o charakterystyce sportowo-wyczynowej. W roku 2005 łączna wartość inwestycji Chrysler Group i Magna Steyr w zakładzie Graz wyniosła w 62,7 miliona Euro.

Montaż samochodów marki Chrysler w Austrii rozpoczął się w roku 1992 (Chrysler Voyager), zaś 1994 roku ruszyła produkcja samochodu Jeep Grand Cherokee. Od tego czasu linie wytwórcze w Graz opuściło 850.000 pojazdów marki Chrysler i Jeep.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.