mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Jork - bez komórek w czasie jazdy

Nowy Jork - bez komórek w czasie jazdy

Nowy Jork pierwszym stanem USA z zakazem używania komórek.

Nowy Jork będzie pierwszym stanem USA, gdzie kierowcy będą karani za rozmowy przez telefony komórkowe w czasie jazdy samochodem. Podobne zakazy próbowano wprowadzić w 41 innych stanach, ale jak do tej pory nigdzie nie udało się ich uchwalić.

     Nowe prawo uchwaliła w poniedziałek stanowa Izba Reprezentantów. Gubernator Nowego Jorku już zapowiedział, że podpisze ustawę. W ubiegłym tygodniu restrykcyjne prawo zaakceptował również Senat.

  Mocnym impulsem dla nowego prawa był fakt, że według przeprowadzonego w marcu tego roku sondażu aż 87 procent wyborców z Nowego Jorku opowiadało się za zakazem używania komórek.

    Cztery lata temu "The New England Journal of Medicine" opublikował badania, z których wynika, że kierowca, który rozmawia przez telefon, jest cztery razy bardziej narażony na spowodowanie wypadku.

Tak jak w polskim prawie, ustawa dopuszcza stosowanie zestawów głośnomówiących lub słuchawek do prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy.  

     Nowe prawo stanie się obowiązującym dla mieszkańców stanu Nowy Jork od 1 listopada.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross