Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Jork - bez komórek w czasie jazdy

Nowy Jork - bez komórek w czasie jazdy

Nowy Jork pierwszym stanem USA z zakazem używania komórek.

Nowy Jork będzie pierwszym stanem USA, gdzie kierowcy będą karani za rozmowy przez telefony komórkowe w czasie jazdy samochodem. Podobne zakazy próbowano wprowadzić w 41 innych stanach, ale jak do tej pory nigdzie nie udało się ich uchwalić.

     Nowe prawo uchwaliła w poniedziałek stanowa Izba Reprezentantów. Gubernator Nowego Jorku już zapowiedział, że podpisze ustawę. W ubiegłym tygodniu restrykcyjne prawo zaakceptował również Senat.

  Mocnym impulsem dla nowego prawa był fakt, że według przeprowadzonego w marcu tego roku sondażu aż 87 procent wyborców z Nowego Jorku opowiadało się za zakazem używania komórek.

    Cztery lata temu "The New England Journal of Medicine" opublikował badania, z których wynika, że kierowca, który rozmawia przez telefon, jest cztery razy bardziej narażony na spowodowanie wypadku.

Tak jak w polskim prawie, ustawa dopuszcza stosowanie zestawów głośnomówiących lub słuchawek do prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy.  

     Nowe prawo stanie się obowiązującym dla mieszkańców stanu Nowy Jork od 1 listopada.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj