mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Mercedes-Benz Antos

Nowy Mercedes-Benz Antos

Już wkrótce gama ciężarówek Mercedes-Benz wzbogaci się o kolejnego przedstawiciela. Antos to pierwsza ciężarówka zaprojektowana specjalnie z myślą o zróżnicowanych potrzebach ciężkiego transportu dystrybucyjnego. Trwają właśnie testy zakamuflowanych egzemplarzy modelu. Jego premiera odbędzie się podczas wrześniowych targów pojazdów użytkowych w Hanowerze.

Nowy Mercedes-Benz Antos

Mercedes-Benz Antos łączy przyjazną obsługę z niedoścignioną ekonomicznością. Stylizacja modelu przywodzi na myśl Actrosa, jednak osobne cechy użytkowe nadają mu własny, indywidualny charakter. Szeroka na 2,30 m kabina, zaprojektowana z myślą o zastosowaniach w transporcie dystrybucyjnym, dostępna będzie w krótkim rozmiarze S oraz średnim M. Oba warianty zapewniają łatwy dostęp do wnętrza i optymalną ergonomię z intuicyjnie rozmieszczonymi elementami sterowania.

Do napędu kolejnej serii modelowej posłuży najnowsza rodzina jednostek Blue Efficiency Power, zaprezentowana w marcu br. Produkowane w Mannheim silniki są zgodne z normą emisji spalin Euro VI i występują w 13 kategoriach mocy – od 175 kW (238 KM) do 375 kW (510 KM). Nowy Mercedes-Benz Antos dostępny będzie zarówno jako ciągnik siodłowy, jak i jako podwozie do zabudowy. Łącznie oferta obejmie aż 67 wariantów rozstawów osi, od 2650 do 6700 mm. W codziennej eksploatacji kierowcy pomoże w pełni zautomatyzowana przekładnia PowerShift, a nad bezpieczeństwem czuwają opcjonalne systemy, takie jak Active Brake Assist, wykrywający stacjonarne przeszkody.

Podstawowa gama wersji dystrybucyjnego Antosa i dalekobieżnego Actrosa zostanie uzupełniona o modele specjalistyczne, jeszcze bardziej zwiększające ekonomiczność obu serii. Wersję Loader zaprojektowano w celu przewiezienia najcięższych ładunków, zaś niżej zamocowane siodło i niewielka wysokość ramy w odmianie Volumer, w połączeniu z 3-metrową wysokością wnętrza zabudowy, sprzyjają maksymalizacji przestrzeni ładunkowej. Masa własna nowego modelu wynosi około 6 ton.

Ciężki transport dystrybucyjny obejmuje przede wszystkim regionalny przewóz towarów takich jak pożywienie, jednego z kluczowych obszarów sektora detalicznego. Odmiany skrzyniowe oraz chłodnie często spędzają podobną ilość czasu w ruchu miejskim i podczas jazdy drogami szybkiego ruchu. Taki profil użytkowania stawia przed ciężarówkami stworzonymi do ciężkiego transportu dystrybucyjnego szczególne wymagania. Niezbędna jest dobra widoczność oraz zwrotność i łatwość obsługi podczas jednodniowych podróży. Szeroki zakres mocy jednostek napędowych okazuje się konieczny, aby sprostać lokalnym uwarunkowaniom terenu czy zróżnicowanym obciążeniom. Liczne przystanki i częste modyfikacje pokonywanych tras to także wyzwanie dla zarządzania logistycznego. I najważniejsze – operatorzy flot poszukują pojazdu, który będzie w pełni reprezentował wizerunek ich firmy.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Mercedes SLS AMG Roadster

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.