mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Mercedes-Benz Vito E-CELL

Nowy Mercedes-Benz Vito E-CELL

Mercedes-Benz otworzył nowy rozdział w dziedzinie technik napędu do lekkich pojazdów użytkowych. Pierwszym samochodem dostawczym wyposażonym fabrycznie przez producenta w napęd elektryczny jest Mercedes-Benz Vito E-CELL. Przyjazny środowisku nowy Vito może być użytkowany zarówno w centrach miast, jak i na obszarach szczególnie wrażliwych ekologicznie. 

Nowy Mercedes-Benz Vito E-CELL
Vito E-CELL porusza się wyjątkowo cicho, nie emitując spalin. Daje możliwości użytkowania bez ograniczeń pod względem ładowności i pojemności transportowej. Produkcja Vito E-CELL rozpoczęła się już w bieżącym roku, w krótkiej serii 100 pojazdów, dalszych 2000 egzemplarzy zaplanowano na rok 2011. 

W obszarze miejskim jest wiele stref, w których nie mogą się poruszać pojazdy z konwencjonalnym napędem. Centra miast i w strefy ruchu pieszego, przejazdy przez tereny o rygorystycznych przepisach dotyczących wjazdu, ruch wewnętrzny na terenie hal, dojazdy do podziemnych garaży to obszary w których od teraz może już poruszać się auto dostawcze - Mercedes-Benz Vito E-CELL z napędem elektrycznym. Silnik elektryczny pracuje bezgłośnie, dzięki czemu Vito E-CELL może realizować swoje zadania transportowe na obszarach chronionych przed hałasem, takich jak kurorty czy dzielnice mieszkaniowe, w których obowiązuje zakaz ruchu w godzinach nocnych. 

Z tego względu Vito E-CELL może służyć zarówno firmom transportowym, jak i instytucjom publicznym do przewozów na obszarach wrażliwych ekologicznie i świadczenia usług w różnych dziedzinach: pocztowych, konserwacyjnych, serwisowych i wielu innych. 

W wielu krajach zakup pojazdów nie emitujących substancji toksycznych i CO2 premiowany jest przez państwo – począwszy od bezpośredniego dotowania zakupu, aż po znaczne obniżki opłat za przejazdy autostradami, podatków od pojazdów samochodowych czy zwolnienia z ograniczeń poruszania się pojazdem w określonych obszarach. 

Zdaniem producenta Vito E-CELL jest znacznie tańszy w eksploatacji dzięki niższym cenom energii elektrycznej w stosunku do oleju napędowego. Koszty pokonania takiej samej trasy samochodem Vito napędzanym silnikiem spalinowym są cztero- do siedmiokrotnie wyższe niż Vito E-CELL, którego akumulatory zostały naładowane po korzystniejszej cenie według nocnej taryfy energii elektrycznej. 

Vito E-CELL jest dopełnieniem bogatej oferty ekologicznych samochodów dostawczych Mercedesa. Do nowoczesnego silnika spalinowego dołączyły pojazdy z napędem gazowym i na gaz płynny, a obecnie - z czystym napędem elektrycznym.

Zasięg Vito E-CELL wynosi 130 km. Sprawdzi się zatem w firmach, których samochody dostawcze  pokonują ok. 50-80 km dziennie. Przestrzeń ładunkowa pojazdu może być wykorzystywana bez żadnych ograniczeń a ładowność w zależności od wyposażenia to nawet 900 kg. Prędkość maksymalna elektrycznego Vito to 80 km/h. Auto może być zatem użyteczne także na krótkich trasach podmiejskich i peryferiach aglomeracji.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Vito
Mercedes Vito
Cena podstawowa już od: 103 689 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW 5 i Mercedes klasy E – liga mistrzów

auto motor i sport 0000-00-00

Ponieważ jest nowe, BMW 5 uzurpuje sobie prawo do pozycji najlepszego modelu w wyższej klasie średniej. Co na to Mercedes klasy E? W teście wersje z mocnymi silnikami sześciocylindrowymi - 535i oraz E 350 CGI.

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.