mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Mercedes-Benz Vito E-CELL

Nowy Mercedes-Benz Vito E-CELL

Mercedes-Benz otworzył nowy rozdział w dziedzinie technik napędu do lekkich pojazdów użytkowych. Pierwszym samochodem dostawczym wyposażonym fabrycznie przez producenta w napęd elektryczny jest Mercedes-Benz Vito E-CELL. Przyjazny środowisku nowy Vito może być użytkowany zarówno w centrach miast, jak i na obszarach szczególnie wrażliwych ekologicznie. 

Nowy Mercedes-Benz Vito E-CELL
Vito E-CELL porusza się wyjątkowo cicho, nie emitując spalin. Daje możliwości użytkowania bez ograniczeń pod względem ładowności i pojemności transportowej. Produkcja Vito E-CELL rozpoczęła się już w bieżącym roku, w krótkiej serii 100 pojazdów, dalszych 2000 egzemplarzy zaplanowano na rok 2011. 

W obszarze miejskim jest wiele stref, w których nie mogą się poruszać pojazdy z konwencjonalnym napędem. Centra miast i w strefy ruchu pieszego, przejazdy przez tereny o rygorystycznych przepisach dotyczących wjazdu, ruch wewnętrzny na terenie hal, dojazdy do podziemnych garaży to obszary w których od teraz może już poruszać się auto dostawcze - Mercedes-Benz Vito E-CELL z napędem elektrycznym. Silnik elektryczny pracuje bezgłośnie, dzięki czemu Vito E-CELL może realizować swoje zadania transportowe na obszarach chronionych przed hałasem, takich jak kurorty czy dzielnice mieszkaniowe, w których obowiązuje zakaz ruchu w godzinach nocnych. 

Z tego względu Vito E-CELL może służyć zarówno firmom transportowym, jak i instytucjom publicznym do przewozów na obszarach wrażliwych ekologicznie i świadczenia usług w różnych dziedzinach: pocztowych, konserwacyjnych, serwisowych i wielu innych. 

W wielu krajach zakup pojazdów nie emitujących substancji toksycznych i CO2 premiowany jest przez państwo – począwszy od bezpośredniego dotowania zakupu, aż po znaczne obniżki opłat za przejazdy autostradami, podatków od pojazdów samochodowych czy zwolnienia z ograniczeń poruszania się pojazdem w określonych obszarach. 

Zdaniem producenta Vito E-CELL jest znacznie tańszy w eksploatacji dzięki niższym cenom energii elektrycznej w stosunku do oleju napędowego. Koszty pokonania takiej samej trasy samochodem Vito napędzanym silnikiem spalinowym są cztero- do siedmiokrotnie wyższe niż Vito E-CELL, którego akumulatory zostały naładowane po korzystniejszej cenie według nocnej taryfy energii elektrycznej. 

Vito E-CELL jest dopełnieniem bogatej oferty ekologicznych samochodów dostawczych Mercedesa. Do nowoczesnego silnika spalinowego dołączyły pojazdy z napędem gazowym i na gaz płynny, a obecnie - z czystym napędem elektrycznym.

Zasięg Vito E-CELL wynosi 130 km. Sprawdzi się zatem w firmach, których samochody dostawcze  pokonują ok. 50-80 km dziennie. Przestrzeń ładunkowa pojazdu może być wykorzystywana bez żadnych ograniczeń a ładowność w zależności od wyposażenia to nawet 900 kg. Prędkość maksymalna elektrycznego Vito to 80 km/h. Auto może być zatem użyteczne także na krótkich trasach podmiejskich i peryferiach aglomeracji.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Vito
Mercedes Vito
Cena podstawowa już od: 102 705 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?