mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Mercedes papieża

Nowy Mercedes papieża

Aż dwa lata trwało przygotowanie nowego pojazdu dla papieża. Najnowszy papamobile, którym będzie poruszał się Benedykt XVI, został zbudowany na bazie Mercedesa klasy G 500 w wersji z otwieranym dachem.

Nowy Mercedes papieża

Tak długi czas przygotowania samochodu dla papieża wynikał między innymi z tego, że wszystkie szczegóły musiały być konsultowane ze specami od ochrony papieskiej. Ze względów bezpieczeństwa nie wszystkie szczegóły zostały też podane do publicznej wiadomości.

Poza zdemontowanym dachem, dzięki któremu papież może na stojąco pozdrawiać wiernych, auto posiada także wysuwaną, kuloodporną przednią szybę, specjalne uchwyty dla papieża, tylko jedną parę drzwi. Do środka papież wsiada po specjalnych stopniach pokrytych czerwonym materiałem od tylnej części auta. Oczywiście auto jest koloru śnieżnobiałego, podobnie jak i niemal całe wnętrze.

Początek współpracy Mercedesa z Watykanem datowany jest na 1930 rok, kiedy to pierwszy pojazd firmy Daimler-Benz trafił na służbę do głowy kościoła katolickiego. Był to legendarny dziś Mercedes Nuerburg 460. Od tego momentu kolejni biskupi Rzymu dostawali do swojej dyspozycji różne modele niemieckiej marki. Poprzedni papamobile, z którego korzystał także Jan Paweł II, zbudowany na bazie klasy M, trafił do Watykanu w 2002 roku. Auto to podobnie, jak i specjalna wersja klasy S, wciąż pozostają do dyspozycji Ojca Świętego.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa G
Mercedes Klasa G
Cena podstawowa już od: 386 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Kto da mniej

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan niespodziewanie obniża ceny modelu Micra. Popularny przedstawiciel segmentu B jest teraz tańszy we wszystkich wersjach wyposażeniowych.