mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Nissan GT-R w wyścigach

Nowy Nissan GT-R w wyścigach

Nissan wprowadza nową generację modelu GT-R do wiodącej japońskiej serii wyścigów Super GT. Oznacza to powrót tego modelu do wyczynowego sportu po ponad pięciu latach.

Nowy Nissan GT-R w wyścigach
Tak jak w zeszłym roku głównym menadżerem wszystkich załóg związanych z Nissanem będzie Kunihiko Kakimoto, a menadżerem Team-u NISMO (Nissan Motorsport) będzie z kolei Yoshitaka Iijima. NISMO będzie technicznie wspierać i pomagać przy modyfikacjach samochodów załogom wchodzącym do Super GT z modelami GT-R. Jako członkowie grupy Nissana, NISMO, HASEMI MOTORSPORT, TEAM IMPUL oraz KONDO RACING wejdą do klasy GT500 w sumie z pięcioma Nissanami GT-R.

Nissan GT-R 2008 został stworzony z naciskiem na redukcję masy części, obniżenie środka ciężkości i zoptymalizowanie rozkładu mas, aby polepszyć trzymanie się drogi i osiągi pojazdu, wykorzystanie aerodynamiki do zmniejszenia oporu powietrza i zwiększenia siły docisku oraz zwiększenie mocy i polepszenie wydajności silnika VK45.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Tematy w artykule: GT-R

Podobne wiadomości:

Jeszcze szybszy – Nissan GT-R V-Spec!

auto motor i sport 0000-00-00

Nissan Juke-R NISMO zadebiutuje w Goodwood

Nissan Juke-R NISMO zadebiutuje w Goodwood

Aktualności 2015-06-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.