mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Nissan GT-R w wyścigach

Nowy Nissan GT-R w wyścigach

Nissan wprowadza nową generację modelu GT-R do wiodącej japońskiej serii wyścigów Super GT. Oznacza to powrót tego modelu do wyczynowego sportu po ponad pięciu latach.

Nowy Nissan GT-R w wyścigach
Tak jak w zeszłym roku głównym menadżerem wszystkich załóg związanych z Nissanem będzie Kunihiko Kakimoto, a menadżerem Team-u NISMO (Nissan Motorsport) będzie z kolei Yoshitaka Iijima. NISMO będzie technicznie wspierać i pomagać przy modyfikacjach samochodów załogom wchodzącym do Super GT z modelami GT-R. Jako członkowie grupy Nissana, NISMO, HASEMI MOTORSPORT, TEAM IMPUL oraz KONDO RACING wejdą do klasy GT500 w sumie z pięcioma Nissanami GT-R.

Nissan GT-R 2008 został stworzony z naciskiem na redukcję masy części, obniżenie środka ciężkości i zoptymalizowanie rozkładu mas, aby polepszyć trzymanie się drogi i osiągi pojazdu, wykorzystanie aerodynamiki do zmniejszenia oporu powietrza i zwiększenia siły docisku oraz zwiększenie mocy i polepszenie wydajności silnika VK45.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 499 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Tematy w artykule: GT-R

Podobne wiadomości:

Nissan GT-R - oto cennik po liftingu

Nissan GT-R - oto cennik po liftingu

Samochody luksusowe 2016-08-30

Nowy Nissan GT-R także w wersji sedan?

Nowy Nissan GT-R także w wersji sedan?

Aktualności 2015-08-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model