mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Opel Corsa z tytułem Autobest 2015

Nowy Opel Corsa z tytułem Autobest 2015

Ledwo zadebiutował na rynku, a już może się pochwalić zdobyciem jednej z najważniejszych nagród na Starym Kontynencie. Nowy Opel Corsa właśnie został zwycięzcą konkursu Autobest 2015, wyprzedzając Hyundaia i20, Skodę Fabię i Citroena C4 Cactusa.

Nowy Opel Corsa z tytułem Autobest 2015
Jeden z najważniejszych modeli w gamie Opla z impetem wkracza na rynek. Tytuł Autobest, choć prestiżem może nie dorównuje plebiscytowi Car of the Year, jest równie ważny z punktu widzenia europejskiej motoryzacji.

Jury konkursu Autobest składa się z dziennikarzy motoryzacyjnych z 15 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, które swym zasięgiem obejmują populację liczącą 300 milionów osób. Tytuł mogą zdobyć wyłącznie samochody o najlepszym stosunku ceny do jakości, ponieważ oprócz tradycyjnych kryteriów oceny - takich jak design, czy dostępne nowoczesne rozwiązania technologiczne - jury rozważa również takie aspekty, jak koszty utrzymania, dostępność części zamiennych oraz zakres usług oferowanych przez dealera.

Zwycięzców najnowszej edycji konkursu poznaliśmy podczas wielkiego finału, jakie miał miejsce w Belgradzie. Opel Corsa zdobył 994 punkty w głosowaniu jurorów. Drugie miejsce zajął Hyundai i20 (906), zaś kolejne Skoda Fabia (871) i Citroen C4 Cactus (830). Co ciekawe, Corsa jest pierwszym modelem w historii plebiscytu, w którym triumfowały dwie kolejne generacje modelu. Przed rokiem zwycięzcą został Hyundai i10.

Wraz z nagrodą główną, jurorzy wytypowalii zwycięzców w innych kategoriach. Tytuł Designbest 2014 otrzymał Martin Smith, który w tym roku przeszedł na emeryturę ze stanowiska głównodowodzącego działem designu Forda. To za jego sprawką stylistyka nowych Fordów nawiązuje do języka Kinetic Design.

Tytuł Safetybest 2014 otrzymało Volvo za system "Safe Positioning", który ma zapobiegać poważnym obrażeniom w sytuacji, gdy auto wypada z drogi i wjeżdża w teren. W takiej sytuacji pasy bezpieczeństwa się napinają, a fotele absorbują energię, minimalizując o jedną trzecią siłę nacisku na kręgosłup. Rozwiązanie to po raz pierwszy zastosowano w nowym XC90, ale sukcesywnie będzie wdrażane w kolejnych modelach.

Kolejna nagroda - Smartbest 2014 - trafiła do koncernu Jaguar Land Rover za technologię InControl Apps, która "przerzuca" interfejs smartfona na dotykowy wyświetlacz na konsoli środkowej i pozwala korzystać w łatwiejszy sposób ze wszystkich funkcji telefonu.

Citren z kolei otrzymał nagrodę Technobest 2014, za tzw. airbumbs, czyli poliuretanowe poduszki, które chronią karoserię auta od drobnych uszkodzeń parkingowych. Rozwiązanie to jest już dostępne w nowym Citroenie C4 Cactus.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Corsa
Opel Corsa
Cena podstawowa już od: 42 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Corsa Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Corsa Autobest

Podobne wiadomości:

Master-test: Klasa średnia

auto motor i sport 2015-01-30

Najpopularniejsze limuzyny klasy średniej – od najnowszych Audi A4, Renault Laguny i Mazdy 6 do starego wygi VW Passata – spotykają się w Master-teście. Dziennikarze „auto motor i sport” z kilku krajów Europy biorą pod lupę jedenaście modeli z benzynowymi, 150-konnymi silnikami pod maską.  

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~kieroffca 2014-12-18

Nie bardzo wierzę w tytuł Autobest, biorąc pod uwagę polskie ceny i10 oraz jego wyposażenie na tle innych samochodów tej klasy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.