mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy SUV Saaba

Nowy SUV Saaba

Ostatnie miesiące są dla szwedzkiej marki bardzo pracowite. Począwszy od sześćdziesiątych urodzin oraz nadchodzących modeli po face-liftingu, a skończywszy na zapowiedzi całkowicie nowych aut, pośród których jest 9-4X.

Nowy SUV Saaba

Model 9-4X będzie symbolizować nową erę marki Saab. Wygląd zewnętrzny auta będzie prezentować nowoczesny design oraz technologie o nazwie SAAB-DNA. Wiadomo już, że najnowszy, kompaktowy SUV będzie już od pierwszych kresek inżynierów samochodem przygotowanym tylko i wyłącznie na potrzeby szwedzkiej marki. Nad całym projektem czuwać będą konstruktorzy z centrum rozwojowego Sabba umiejscowionego w niemieckim Russelsheim w połączeniu z siłami ich szwedzkich kolegów z Trollhattan.

Pierwsze wrażenie jakie sprawiać będzie nowy 9-4X to przede wszystkim dynamika, zaczerpnięta nieco od modelu Aero X. Dość duże powierzchnie szklane, a także krótkie zwisy nadwozia z przodu i z tyłu to jego cechy charakterystyczne. Więcej detali pojawi się z pewnością na nadchodzących targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, gdyż wtedy oficjalnie pojawi się studium koncepcyjne. Wersja produkcyjna zawita najprawdopodobniej na hale targów Detroit w 2008 roku.

Niewiadomo jeszcze zbyt wiele na temat jednostek benzynowych, które zasilać będą ten samochód, ale w wachlarzu jednostek pojawią się na pewno silniki benzynowe, wysokoprężne oraz takie, które będą napędzane bio-etanolem E85.

Dowiedz się więcej na temat marki Saab

Czytaj także:

BioPower dołącza do gamy  (2007-03-21)

Saab po raz trzeci najlepszy  (2007-03-02)

Saab w wielkiej kostce lodu  (2007-03-02)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-4x Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-4x

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Komentuj:

~acek 2007-04-17

Hmm... To taki Forester w innym kubraczku... Może już niedługo bedzie następca Faresteta u Subaru też?

~Podpis: 2007-04-17

Ładne to subaru... znaczy się SAAB ;) rozumiem, że będzie dostępny w europie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.