mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy SUV Saaba

Nowy SUV Saaba

Ostatnie miesiące są dla szwedzkiej marki bardzo pracowite. Począwszy od sześćdziesiątych urodzin oraz nadchodzących modeli po face-liftingu, a skończywszy na zapowiedzi całkowicie nowych aut, pośród których jest 9-4X.

Nowy SUV Saaba

Model 9-4X będzie symbolizować nową erę marki Saab. Wygląd zewnętrzny auta będzie prezentować nowoczesny design oraz technologie o nazwie SAAB-DNA. Wiadomo już, że najnowszy, kompaktowy SUV będzie już od pierwszych kresek inżynierów samochodem przygotowanym tylko i wyłącznie na potrzeby szwedzkiej marki. Nad całym projektem czuwać będą konstruktorzy z centrum rozwojowego Sabba umiejscowionego w niemieckim Russelsheim w połączeniu z siłami ich szwedzkich kolegów z Trollhattan.

Pierwsze wrażenie jakie sprawiać będzie nowy 9-4X to przede wszystkim dynamika, zaczerpnięta nieco od modelu Aero X. Dość duże powierzchnie szklane, a także krótkie zwisy nadwozia z przodu i z tyłu to jego cechy charakterystyczne. Więcej detali pojawi się z pewnością na nadchodzących targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, gdyż wtedy oficjalnie pojawi się studium koncepcyjne. Wersja produkcyjna zawita najprawdopodobniej na hale targów Detroit w 2008 roku.

Niewiadomo jeszcze zbyt wiele na temat jednostek benzynowych, które zasilać będą ten samochód, ale w wachlarzu jednostek pojawią się na pewno silniki benzynowe, wysokoprężne oraz takie, które będą napędzane bio-etanolem E85.

Dowiedz się więcej na temat marki Saab

Czytaj także:

BioPower dołącza do gamy  (2007-03-21)

Saab po raz trzeci najlepszy  (2007-03-02)

Saab w wielkiej kostce lodu  (2007-03-02)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-4x Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-4x

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~acek 2007-04-17

Hmm... To taki Forester w innym kubraczku... Może już niedługo bedzie następca Faresteta u Subaru też?

~Podpis: 2007-04-17

Ładne to subaru... znaczy się SAAB ;) rozumiem, że będzie dostępny w europie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.