mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Saab w przeciągu 18 miesięcy!

Nowy Saab w przeciągu 18 miesięcy!

Chińska firmą, która wykupiła pozostałości po upadłym Saabie jest coraz bliższa wypuszczenia na rynek nowego modelu bazującego na platformie Saaba 9-3.

Nowy Saab w przeciągu 18 miesięcy!
National Electric Vehicle Sweden wykupiła niedawno Saaba, który pod koniec zeszłego roku ogłosił upadłość. Firma, która swoją siedzibę ma w Hong Kongu wykupiła jedynie prawa do nazwy Saab. Jak dotąd nie udało się chińczykom wykupić praw do loga legendarnej głowy gryfa, do której prawa ma producent aut ciężarowych Scania oraz lotnicza firma Saab.

NEVS planuje w przeciągu 18 miesięcy dostarczyć na rynek elektryczny samochód, który będzie bazował na Saabie 9-3. Firma chce pierwotnie podbić  rynek chiński. Nie wiadomo jednak czy auto będzie bazowało na ostatniej generacji Saaba 9-3, czy elektryczny Saab zostanie stworzony na platformie Phoenix, do której prawa ma inna chińska firma, Youngman.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

~Mr Wolf 2012-11-29

... zobaczymy czy te zapowiedzi sie spełnia, dobrze że chociaz jednej Szwedzkiej marce udało się wyjść na prostą

~ads 2012-09-09

A na cholerę nam elektryczny Saab? Kontynuacja miałaby sens gdyby wypuścili kolejne wersje 9-3 i 9-5 w wersji benzynowej. Kogo stać i jak w Polsce utrzymywać samochód z silnikiem elektrycznym?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic