mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Stralis, nowy Trakker

Nowy Stralis, nowy Trakker

Na 64. Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze Iveco zaprezentował nowe modele ze swojej oferty pojazdów ciężkich: nowego STRALISA i nowego Trakkera.

Nowy Stralis, nowy Trakker
Po premierze 1 lipca nowy STRALIS debiutuje przed większą międzynarodową publicznością wraz z dwiema ważnymi nowościami w ofercie silników spełniających normę Euro VI. Pojazd, który jest odpowiedzią Iveco na potrzeby współczesnej branży transportowej, może być wyposażony w nowe, potężne silniki: Cursor 9 o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1700 Nm, stanowiący szczególnie konkurencyjną opcję w pojazdach przeznaczonych do transportu paliw, lub Cursor 11 (480 KM i 2250 Nm), oferujący takie same osiągi, jak jednostka 13-litrowa przy zdecydowanie mniejszej masie i niższym zużyciu paliwa.

Wraz z nowym STRALISEM Iveco wprowadza strategię szczególnej dbałości o zaspakajanie potrzeb klienta poprzez zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) nawet o 4% przy eksploatacji na dalekich trasach. W pojeździe zastosowano wysoce innowacyjną technologię silnikową, czyli opatentowany przez FPT Industrial system Hi-eSCR, umożliwiający spełnienie wymagań normy Euro VI bez zwiększania zużycia paliwa.

Kolejną nowością w 2012 roku prezentowaną w Hanowerze jest STRALIS LNG Natural Power, czyli wersja napędzana skroplonym gazem ziemnym, nadająca się doskonale do dystrybucji towarów na średnich trasach i realizowania nocnych dostaw. Sprzedaż STRALISA z instalacją gazu ziemnego rozpoczęła się w Europie w bieżącym roku.

Jednym z nowych modeli klasy ciężkiej prezentowanych przez Iveco jest STRALIS Emotional z bogatą ofertą akcesoriów zwiększających przyjemność z prowadzenia pojazdu oraz zapewniających pełen relaks w kabinie. Obydwa te aspekty korzystnie wpływają na wydajność pracy kierowcy i bezpieczeństwo.

Nowy Trakker: kabina przeprojektowana pod kątem większego komfortu
W ramach pełnej odnowy oferty pojazdów ciężkich Iveco przygotował światową premierę nowego Trakkera, czyli terenowego pojazdu budowlanego z całkowicie zmodernizowaną kabiną. Została ona zaprojektowana pod kątem zwiększenia komfortu pracy i przebywania w jej wnętrzu, czyli czynników uznawanych za fundamentalne dla wydajności i bezpieczeństwa.
Nowy Trakker porusza się sprawnie nawet w trudnym terenie. Silniki Cursor (8 i 13 Euro V) zapewniają odpowiedni zapas mocy, wieloletnią bezawaryjną eksploatację i gotowość do pracy przez 365 dni w roku. Nowy Trakker znacznie podnosi wydajność, oferując komfort na poziomie pojazdu przeznaczonego do eksploatacji szosowej nawet na placu budowy i poza utwardzoną nawierzchnią.

Podobne wiadomości:

Ekologiczny SUV Mitsubishi w nowej szacie

Ekologiczny SUV Mitsubishi w nowej szacie

Premiery 2015-09-02

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Premiery 2015-08-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.