mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Swift najlepszy w Japonii

Nowy Swift najlepszy w Japonii

Do rozstrzygnięcia konkursu Car of the Year na rynku europejskim pozostało już tylko kilka dni, a tymczasem poznaliśmy zwycięzcę w drugim prestiżowym plebiscycie na samochód roku na rynku japońskim.

Nowy Swift najlepszy w Japonii
W Kraju Kwitnącej wiśni funkcjonują obok siebie obecnie dwa prestiżowe konkursy na samochód roku. W pierwszym - Japan Car of the Year - poznaliśmy już zwycięzcę przed dwoma tygodniami - została nim Honda CR-Z. Teraz ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na RJC car of the Year. Konkurs ten organizowany jest od 1991 roku, a o przyznaniu nagrody decydują wspólnie dziennikarze i anality rynkowi, skąd wywodzi się nazwa tej nagrody (Automotive Researchers' & Journalists' Conference Car of the Year).

Podczas tegorocznej edycji konkursu oceniano modele wprowadzone do sprzedaży między 1 listopada 2009, a 31 października 2010. Po głosowaniu przeprowadzonym 1 listopada 2010, wyłoniono sześciu półfinalistów, spośród których 16 listopada 2010 roku wybrano zwycięzcę.

Swift to czwarty zdobywca nagrody "Samochód Roku" w plebiscycie RJC dla marki Suzuki. Poprzednimi laureatami były modele Wagon R w 1993 roku, poprzednia generacja Swifta w 2006 roku oraz Wagon R i Wagon R Stingray w roku 2008.

Nowy Suzuki Swift zadebiutował w Japonii w sierpniu 2008 roku, zyskując uznanie
nie tylko w swojej ojczyźnie, ale również w Europie. Wysoko ceniony za komfort jazdy, jakość, osiągi i niskie zużycie paliwa. W Polsce nowy model został wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2010 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 48 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i...

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.