mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Swift najlepszy w Japonii

Nowy Swift najlepszy w Japonii

Do rozstrzygnięcia konkursu Car of the Year na rynku europejskim pozostało już tylko kilka dni, a tymczasem poznaliśmy zwycięzcę w drugim prestiżowym plebiscycie na samochód roku na rynku japońskim.

Nowy Swift najlepszy w Japonii
W Kraju Kwitnącej wiśni funkcjonują obok siebie obecnie dwa prestiżowe konkursy na samochód roku. W pierwszym - Japan Car of the Year - poznaliśmy już zwycięzcę przed dwoma tygodniami - została nim Honda CR-Z. Teraz ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na RJC car of the Year. Konkurs ten organizowany jest od 1991 roku, a o przyznaniu nagrody decydują wspólnie dziennikarze i anality rynkowi, skąd wywodzi się nazwa tej nagrody (Automotive Researchers' & Journalists' Conference Car of the Year).

Podczas tegorocznej edycji konkursu oceniano modele wprowadzone do sprzedaży między 1 listopada 2009, a 31 października 2010. Po głosowaniu przeprowadzonym 1 listopada 2010, wyłoniono sześciu półfinalistów, spośród których 16 listopada 2010 roku wybrano zwycięzcę.

Swift to czwarty zdobywca nagrody "Samochód Roku" w plebiscycie RJC dla marki Suzuki. Poprzednimi laureatami były modele Wagon R w 1993 roku, poprzednia generacja Swifta w 2006 roku oraz Wagon R i Wagon R Stingray w roku 2008.

Nowy Suzuki Swift zadebiutował w Japonii w sierpniu 2008 roku, zyskując uznanie
nie tylko w swojej ojczyźnie, ale również w Europie. Wysoko ceniony za komfort jazdy, jakość, osiągi i niskie zużycie paliwa. W Polsce nowy model został wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2010 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 48 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.