mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Swift najlepszy w Japonii

Nowy Swift najlepszy w Japonii

Do rozstrzygnięcia konkursu Car of the Year na rynku europejskim pozostało już tylko kilka dni, a tymczasem poznaliśmy zwycięzcę w drugim prestiżowym plebiscycie na samochód roku na rynku japońskim.

Nowy Swift najlepszy w Japonii
W Kraju Kwitnącej wiśni funkcjonują obok siebie obecnie dwa prestiżowe konkursy na samochód roku. W pierwszym - Japan Car of the Year - poznaliśmy już zwycięzcę przed dwoma tygodniami - została nim Honda CR-Z. Teraz ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na RJC car of the Year. Konkurs ten organizowany jest od 1991 roku, a o przyznaniu nagrody decydują wspólnie dziennikarze i anality rynkowi, skąd wywodzi się nazwa tej nagrody (Automotive Researchers' & Journalists' Conference Car of the Year).

Podczas tegorocznej edycji konkursu oceniano modele wprowadzone do sprzedaży między 1 listopada 2009, a 31 października 2010. Po głosowaniu przeprowadzonym 1 listopada 2010, wyłoniono sześciu półfinalistów, spośród których 16 listopada 2010 roku wybrano zwycięzcę.

Swift to czwarty zdobywca nagrody "Samochód Roku" w plebiscycie RJC dla marki Suzuki. Poprzednimi laureatami były modele Wagon R w 1993 roku, poprzednia generacja Swifta w 2006 roku oraz Wagon R i Wagon R Stingray w roku 2008.

Nowy Suzuki Swift zadebiutował w Japonii w sierpniu 2008 roku, zyskując uznanie
nie tylko w swojej ojczyźnie, ale również w Europie. Wysoko ceniony za komfort jazdy, jakość, osiągi i niskie zużycie paliwa. W Polsce nowy model został wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2010 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 48 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic