mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Volkswagen Phaeton w drodze

Nowy Volkswagen Phaeton w drodze

Targi motoryzacyjne to nie tylko okazja do zobaczenia premier oraz koncepcyjnych wizji przyszłości. To również okazja do podpytania wysoko postawionych ludzi w koncernach o przyszłe modele. Volkswagen zdradził w Paryżu szczegóły dotyczące Phaetona.

Nowy Volkswagen Phaeton w drodze
Volkswagen Phaeton miał być najbardziej luksusowym autem z Wolfsburga i stanąć w szranki z takimi topowymi limuzynami jak m.in. Mercedes Klasy S. Phateon nie był w stanie jednak nawiązać walki z konkurencją. Jednym z powodów była stylistyka tego auta, które z zewnątrz przypominało "większego Passata".

Obecnie Volkswagen pracuje nad drugą generacją tego modelu, która ma zadebiutować na rynku amerykańskim w roku 2015. Tamtejszy rynek auto pożegnało w 2006 roku, głównie przez wysoką cenę oraz negatywny odbiór.

Nie wiadomo czy koncern z Wolfsburga przewiduje wprowadzenie tego auta na rynek europejski. Docelowo jednak nowy Phaeton ma celować na rynku amerykańskim w Jaguara XJ. Projektanci i konstruktorzy z Volkswagena stoją przed wielkim wyzwaniem, gdyż zapewne szefostwo koncernu nie przewiduje kolejnej porażki związanej z Phaetonem. Sam Jaguar XJ cieszy się bardzo dobrym uznaniem i nie łatwo będzie go pokonać.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

Pacio 2012-10-02

Prędzej zrobią prezętacje nowego Pheatona w chinach niż w ameryce gdzie sie go nie sprzedaje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.