mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Volkswagen Phaeton w drodze

Nowy Volkswagen Phaeton w drodze

Targi motoryzacyjne to nie tylko okazja do zobaczenia premier oraz koncepcyjnych wizji przyszłości. To również okazja do podpytania wysoko postawionych ludzi w koncernach o przyszłe modele. Volkswagen zdradził w Paryżu szczegóły dotyczące Phaetona.

Nowy Volkswagen Phaeton w drodze
Volkswagen Phaeton miał być najbardziej luksusowym autem z Wolfsburga i stanąć w szranki z takimi topowymi limuzynami jak m.in. Mercedes Klasy S. Phateon nie był w stanie jednak nawiązać walki z konkurencją. Jednym z powodów była stylistyka tego auta, które z zewnątrz przypominało "większego Passata".

Obecnie Volkswagen pracuje nad drugą generacją tego modelu, która ma zadebiutować na rynku amerykańskim w roku 2015. Tamtejszy rynek auto pożegnało w 2006 roku, głównie przez wysoką cenę oraz negatywny odbiór.

Nie wiadomo czy koncern z Wolfsburga przewiduje wprowadzenie tego auta na rynek europejski. Docelowo jednak nowy Phaeton ma celować na rynku amerykańskim w Jaguara XJ. Projektanci i konstruktorzy z Volkswagena stoją przed wielkim wyzwaniem, gdyż zapewne szefostwo koncernu nie przewiduje kolejnej porażki związanej z Phaetonem. Sam Jaguar XJ cieszy się bardzo dobrym uznaniem i nie łatwo będzie go pokonać.

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Volkswagen Crafter... po tuningu firmy...

auto motor i sport 0000-00-00

Ten tuner specjalizuje się w przeróbkach aut użytkowych, chcielibyście zatem zmienić coś w swoim narzędziu pracy?

Komentuj:

Pacio 2012-10-02

Prędzej zrobią prezętacje nowego Pheatona w chinach niż w ameryce gdzie sie go nie sprzedaje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.