mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Yaris w styczniu w Polsce!

Nowy Yaris w styczniu w Polsce!

Debiutująca niedawno we Frankfurcie nowa wersja Toyoty Yaris pojawi się już na początku przyszłego roku w salonach sprzedaży w naszym kraju.

Nowy Yaris w styczniu w Polsce!

Nowym modelem Toyota planuje podbić nie tylko stary kontynent, ale również rynek Ameryki Północnej. Jim Lentz (manager Toyota Motor Sales) entuzjastycznie wypowiada się o nowym Yarisie: „ [...] łącząca nowoczesną stylistykę nadwozia i pomysłowe wnętrze Yaris będzie najbardziej ekonomicznym i młodzieńczym samochodem Toyoty na rynku.”

Wiara w europejski projekt (nowy Yaris jest wytworem myśli stylistów z centrum ED2 –Nicea, Francja) wydaje się być uzasadniona. Yaris 2006 ma być dłuższy i szerszy od poprzednika. Jednobryłowe nadwozie o niskim umieszczonym środku ciężkości i opływowych kształtach nie stanowi może rewolucji, ale może się podobać.

Większe wymiary zewnętrzne przekładają się na przestronność wnętrza. Autem wygodnie podróżować może czterech pasażerów, a w razie potrzeby na tylnej kanapie może usiąść ich troje. Stylistyka wnętrza utrzymana została w nowoczesnym duchu. Uwagę tak jak w poprzedniku przykuwa centralnie umieszczony panel wskaźników z cyfrowym prędkościomierzem, który wraz z konsolą centralną tworzą spójną całość. Tylna kanapa ma możliwość składania w proporcji 60:40, co młodym rodzinom ułatwi z pewnością wakacyjne wyjazdy z dzieckiem.

Jak zwykle w Toyocie spotkamy się z silnikami VVT-i. Zawieszenie opierać się będzie na kolumnach MacPhersona z przodu i belce skrętnej z tyłu. Kierowca i pasażer z przodu chronieni będą inteligentnymi poduszkami powietrznymi. Dostępne będą również poduszki boczne i kurtyny chroniące także pasażerów siedzących na tylnej kanapie. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa pozwoliły nowemu Yarisowi zdobyć najwyższą notę 5 gwizdek w teście zderzeniowym Euro-NCAP - zobacz wyniki testu.

Nowy model ma szansę na powtórzenie sukcesu rynkowego poprzednika. Będzie to jednak dużo trudniejsze, chociażby ze względu na świeży jeszcze na rynku, mniejszy model Toyoty Aygo (czytaj więcej o Aygo). Czy zajdzie bratobójcza walka o klienta, czas pokaże. Producent nie podał jeszcze cen nowego Yarisa.

Tu zobacz galerię aktualnej wersji Toyoty Yaris

Zobacz także inne modele Toyoty

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.