mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy autobus Volvo z wroclawskiej fabryki

Nowy autobus Volvo z wroclawskiej fabryki

Volvo Buses uruchamia obecnie produkcję nowego niskopodłogowego autobusu - Volvo 7900. Jedną spośród jego wielu zalet jest niska waga, która wpływa na redukcję spalania paliwa i sprawia, że autobus może przewieźć większą liczbę pasażerów. Volvo 7900 będzie produkowany we wrocławskim zakładzie.

Nowy autobus Volvo z wroclawskiej fabryki
Nowy miejski autobus Volvo 7900 posiada wiele cech wspólnych z autobusem Volvo 8900, którego produkcja ruszyła w ubiegłym roku. Oba modele mają taki sam kształt nadwozia i składają się do 70% z identycznych części.

- To będzie bardzo korzystne rozwiązanie dla klientów, którzy posiadają zarówno Volvo 7900 i Volvo 8900 w swoich flotach – mówi Stefan Guttman, dyrektor ds. rozwoju Volvo Buses w Europie. - Będą oni mogli korzystać w zasadzie z tych samych procedur konserwacji i napraw, w magazynach przechowywane będzie mniej części zamiennych, a mechanicy będą znali oba modele. To skróci czas pobytu autobusów w warsztatach i wydłuży ich czas użytkowania na drogach.

Tak jak w Volvo 8900, nadwozie zbudowane jest z mieszanki różnych materiałów. Firma wybrała materiały najlepiej przystosowane do konkretnych funkcji. Konstrukcja nadwozia składa się ze skręconych ze sobą profili aluminiowych. Z aluminium jest wykonany również dach autobusu. Panele boczne wykonane są z włókna szklanego i różnych tworzyw sztucznych. Są to lekkie materiały, dzięki którym można uzyskać gładkie i atrakcyjne boki autobusu, a w przypadku uszkodzenia paneli łatwo je wymienić. Mniejsza waga oznacza także, że spadnie zużycie paliwa, co jest jednym z kluczowych czynników w osiągnięciu niskich kosztów eksploatacji.

Volvo 7900 będzie produkowany we wrocławskim zakładzie tak jak jego poprzednik Volvo 7700. Ponieważ posiada on taką samą linię nadwozia jak Volvo 8900, może być w przyszłości również produkowany w fabryce w Säffle, w Szwecji.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.