mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy brat Aygo

Nowy brat Aygo

Japoński producent samochodów marki Toyota zamierza wypuścić na rynek pojazd, którego konstrukcja zostanie oparta na modelu koncepcyjnym Endo. Nowe auto ma stanąć do boju z największym konkurentem na półce samochodów małych, modelem Smart ForTwo.

Nowy brat Aygo

Kilka tygodni temu zagranicznym reporterom magazynu "Auto Express" udało się przyłapać nową Toyotę podczas testów w Japonii. Pomimo poważnego kamuflażu nadwozia, udało się jednak rozpoznać samochód przypominający do złudzenia prezentowane w zeszłym roku na targach we Frankfurcie studium koncepcyjne. Koncept charakteryzuje przysadzista figura, którą połączono z  delikatną linią boków, nadającą mu futurystycznego wyglądu. Wiadomo już, że samochód będzie sprzedawany jako alternatywa dla modelu Aygo.

Nadwozie nowego auta zostało wyposażone w kilka nietypowych rozwiązań. Z przodu umieszczono panoramiczną przednią szybę, natomiast z tyłu zamontowana została klapa bagażnika otwierana pionowo, a jej profil został 'ścięty' pod kątem prostym. Całe nadwozie pomalowano gustownie w dwu tonowych barwach. Prawdopodobnie inspiracją dla projektantów podczas tworzenia tego samochodu były modele takie jak Smart oraz Peugeot 1007. Japońskim inżynierom udało się jednak znaleźć niezły kompromis między dwoma autami. Podobnie jak u francuskiego konkurenta, drzwi nowej Toyoty otwierać się będą w  linii poziomej. Nowością jest jednak fakt, że udało się zoptymalizować cały mechanizm, tak by nie był on ciężki i kosztowny, jak w przypadku modelu 1007. Wewnątrz samochodu ma się znaleźć odpowiednia ilość miejsca nawet dla czterech osób, co dyskwalifikuje w boju dwuosobowego Smarta.

Debiut nowego mini Toyoty w salonach zapowiadany jest na pierwszą część 2007 roku. Cena auta nie została jeszcze podana, lecz spodziewać się należy, że producent dołoży starań, aby była ona jak najwyższa.

Czytaj także:

Smart będzie gotowy w 3,5 godziny (2006-10-12)

Monster-Smart (2006-09-18)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Aygo
Toyota Aygo
Cena podstawowa już od: 36 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

~kubus 2006-10-24

denny!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.