mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy dyrektor generalny Ford Europe

Nowy dyrektor generalny Ford Europe

Zmiany we władzach firmy Ford - Lewis Booth mianowany prezesem i dyrektorem generalnym

Lewis Booth ma 54 lata i obejmuje stanowisko opuszczone przez Martina Leacha, który na początku tego miesiąca podał się do dymisji i odszedł z firmy Ford. Lewis Booth będzie bezpośrednio podlegał Davidowi Thursfieldowi, wiceprezesowi Ford Motor Company odpowiedzialnemu za filie poza USA oraz zakupy w skali globalnej (International Operations and Global Purchasing). 

Poprzednio Lewis Booth pełnił funkcję prezesa i dyrektora wykonawczego firmy Mazda. John Parker ma 55 lat i na nowym stanowisku zastępuje 60-letniego Hisakazu Imaki, który do tej pory w firmie Mazda pełnił funkcję dyrektora wykonawczego oraz dyrektora ds. technicznych i produkcji. John Parker poprzednio pracował na stanowisku prezesa filii Forda na rynkach Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), mającej siedzibę w Bangkoku. 

– Te najnowsze nominacje wzmacniają pozycję Forda w Europie i na rynkach azjatyckich – stwierdził David Thursfield. – Lewis Booth dysponuje niezwykle bogatym doświadczeniem zdobytym podczas wielu lat pracy w filiach Forda wielu rejonach świata, dobrze zna także oddziały Forda w Europie. Cieszymy się, że na powrót jest z nami.
– „Imaki-san" swoją osobą reprezentuje ciągłość, która naszym zdaniem jest niezbędna do dalszego przyspieszenia postępu, jaki Mazda poczyniła w ostatnich latach – dodał David Thursfield. – W dziele tym Hisakazu Imaki znajdzie pomoc w osobie Johna Parkera, którego silne więzy z Ford Motor Company i przebogate doświadczenie na rynkach światowych z pewnością przyniosą wymierne korzyści firmie Mazda, – dodał David Thursfield.
– Nie mogłem pozostawić Mazdy w lepszych rękach – powiedział Lewis Booth. – Bardzo blisko współpracowałem z Imaki-sanem i doskonale znam jego nieocenione atuty. Zespół zarządzający Mazdą ma wiele szczęścia mając u sterów firmy właśnie Hisakazu Imaki i Johna Parkera. Natomiast dla mnie nowa nominacja jest właściwie powrotem do domu i niezmiernie cieszę się na możliwość odnowienia kontaktów, które sobie bardzo ceniłem i które zawsze były dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji. Jestem świadom wyzwań, które stoją przed przemysłem motoryzacyjnym w Europie i innych rynkach świata. Jestem przekonany, że lata doświadczeń zdobyte podczas pracy dla Forda i dla Mazdy, która także jest przecież firmą o zasięgu globalnym, stanowią kapitał, który pomoże mi wypełnić zadanie, które powierzył mi David Thursfield – podsumował Lewis Booth. Lewis Booth, wówczas jeden z dyrektorów Ford Motor Company, przeszedł do pracy w firmie Mazda w 2002 roku w charakterze naczelnego doradcy ds. strategii korporacyjnej. Bezpośrednio przed tą nominacją pełnił od stycznia 2002 roku funkcję prezesa filii Forda w rejonie Azji, Pacyfiku i Afryki. Był odpowiedzialny za interesy Forda w Południowej Afryce, Australii, Nowej Zelandii i Indiach, a także nadzorował rozwój strategii Forda na rynkach Azji i Pacyfiku. Karierę w firmie Ford Lewis Booth rozpoczął w 1978 roku w charakterze koordynatora analiz finansowych w Dziale Rozwoju Produktu Ford of Europe. W latach 1980 i na początku lat 1990 piastował szereg odpowiedzialnych funkcji w działach: finansowym, samochodów ciężarowych, rozwoju produktu, produkcji i sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii i Niemczech.
John Parker został prezesem filii Forda na rynkach ASEAN w grudniu 2001 roku i był odpowiedzialny za interesy Forda w Indonezji, Malezji, Wietnamie, Filipinach i Tajlandii. Wcześniej J. Parker przez dwa lata zarządzał centrum Ford Lio Ho na Tajwanie. John Parker rozpoczął prace w oddziale Forda w Republice Południowej Afryki w marcu 1965 roku i pełnił liczne funkcje zanim trafił na Tajwan, gdzie stopniowo awansował do rangi dyrektora ds. technicznych. W 1989 roku przeszedł do pracy w Australii, gdzie został mianowany dyrektorem wykonawczym Działu Rozwoju Produktu. W latach 1994-98 pełnił także funkcję prezesa Ford India.
Ford przejął 25 procent udziałów w firmie Mazda w 1979 roku, a w 1996 roku zwiększył swoje udziały w japońskiej firmie do 33,4%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.