mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy gracz na rynku części zamiennych

Nowy gracz na rynku części zamiennych

Niemiecka firma Europart zajmująca się dystrybucją części zamiennych do samochodów ciężarowych rozpocznie działalność także w Polsce. Spółka przejęła właśnie 50% udziałów w polskiej firmie Protyl.

Nowy gracz na rynku części zamiennych
Firma PROTYL-SERWIS 44 Sp. z o.o. jest jedną z czołowych firm działających w branży transportu ciężkiego w Polsce. Swą działalność rozpoczęła już w 1993 roku i zajmowała się między innymi handlem ciągnikami siodłowymi, modernizacją i sprzedażą naczep, sprzedażą części, transportem, produkcją gwoździ, leasingiem sprzedawanych pojazdów. Jednak od 1995 roku po wydzieleniu się odrębnych spółek firmie przypadł udział w prowadzeniu importu i dystrybucji części do naczep i przyczep, a nieco później zajęła się również naprawą naczep i ciągników.

W ubiegłym roku Protyl osiągnął obroty rzędu 20 mln euro. Rozwinął także swoją sięć dystrybucji. Obecnie ma 20 autoryzowanych punktów sprzedaży swoich usług

Z kolei niemieckie przedsiębiorstwo Europart jest największą firmą zajmującą się handlem częściami zamiennymi do dużych pojazdów użytkowych w Europie. Wchodząc na rynek w Polsce holding powiększył swoją liczbę oddziałów na Starym Kontynencie do 28. Eurpart zatrudnia ponad 1400 osób. W 2007 roku firma zanotowała obroty w wysokości 395 mln euro.

Cena za jaką Europart kupił 50% akcji polskiej spółki nie została podana do publicznej wiadomości.
Tematy w artykule: Centrum Części Używanych TIR

Podobne wiadomości:

Nawigacja dla ciężarówek

Nawigacja dla ciężarówek

Technika 2009-11-23

Czy megaciężarówki znikną z dróg Europy?

Czy megaciężarówki znikną z dróg Europy?

Aktualności 2014-02-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.