mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy klient wałbrzyskiej Toyoty

Nowy klient wałbrzyskiej Toyoty

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu rozpoczęła dostawy produktów do indyjskiego producenta skrzyń biegów  - Toyota Kirloskar Auto Parts. To drugi, po fabryce w RPA, klient zakładu spoza Europy a w sumie ósmy odbiorca podzespołów z Wałbrzycha.

Nowy klient wałbrzyskiej Toyoty
Ceremonią Potwierdzenia Jakości, która odbyła się pod koniec września oficjalnie rozpoczęto współpracę z nowym klientem. Na jego potrzeby pracować będzie hala kuźni. Aby to umożliwić Dział Produkcji musiał opracować najbardziej optymalną metodę zmiany ustawień maszyn tak aby na jednej linii produkcyjnej po tzw. przezbrojeniu można było wytwarzać zarówno obecnie produkowane części jak i detale dla nowego odbiorcy. - Po modyfikacji procesów całą linię produkcyjną można przezbroić w ciągu 4 minut, co stanowi jeden z najlepszych wyników na świecie – stwierdza Michał Romanowski z Działu Logistyki wałbrzyskiej Toyoty.

Na potrzeby indyjskiego producenta skrzyń biegów produkowanych będzie ponad 11 tysięcy odkuwek kół zębatych i tulei dzienne. Składane w Indiach skrzynie będą docelowo montowane w modelach Toyota Etios (sedan segmentu B) i Toyota Livia (5-drzwiowy hatchback) wytwarzanych przez fabryki Toyoty w Indiach, Indonezji i Brazylii. Modele te przeznaczone są na szybko rozwijające się rynki wymienionych krajów oraz RPA, gdzie auta w tego typu są bardzo popularne.

Współpraca z indyjską fabryką Toyoty ma już kilkuletnią tradycję. Od 2010 r. inżynierowie z obu zakładów wymieniają się doświadczeniami w zakresie systemów produkcyjnych. W 2011 fabryka w Wałbrzychu przekazała część maszyn, już nie wykorzystywanych w procesie produkcyjnym, na potrzeby nowej hali skrzyń biegów obecnego klienta.

Poszukiwanie nowych odbiorców na wałbrzyskie produkty jest realizacją strategii firmy mającej zapewnić zwiększenie i ustabilizowanie zamówień, a tym samym zmniejszyć wahania produkcji. - W lutym uruchomiliśmy produkcję skrzyń biegów dla Lotusa a obecnie produkcję odkuwek do TKAP. Te dwa wydarzenia świadczą o tym, że, nie ustajemy w wysiłkach by szukać nowych biznesowych perspektyw dla wałbrzyskiej Toyoty - powiedział podczas ceremonii prezes fabryki, Carl Klemm.

Wałbrzyska fabryka Toyoty produkuje skrzynie manualne i półautomatyczne pięciobiegowe, skrzynie manualne sześciobiegowe montowane w europejskich modelach osobowych Toyoty oraz 1-litrowe silniki, w które wyposażone są najmniejsze modele – Aygo i Yaris. Sześciobiegowe skrzynie montowane są również w roadsterach Elise oraz Elise S znanego brytyjskiego producenta samochodów sportowych – firmy Lotus.  Ponadto fabryka w Wałbrzychu dostarcza wały korbowe i korbowody do silników montowanych w drugiej fabryce Toyoty w Polsce zlokalizowanej w Jelczu-Laskowicach oraz w zakładzie w Wielkiej Brytanii a od września 2012 również odkuwki kół zębatych i tulei na potrzeby indyjskiej fabryki Toyoty. Roczna zdolność produkcyjna zakładu wynosi ponad milion podzespołów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota dolnoslaskie wałbrzyska sse

Podobne wiadomości:

Nowa Toyota Auris w cenie od...

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa generacja Aurisa ma zerwać z nudą poprzednika i zacząć chwytać klientów za serce.

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando