mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy kontrakt na dostawę Tramino

Nowy kontrakt na dostawę Tramino

Firma Solaris wygrała kolejny kontrakt na dostawę tramwajów do Niemiec. Tym razem polski producent dostarczy 15 niskopodłogowych tramwajów marki Tramino miejskiemu przewoźnikowi z Brunszwiku.

Nowy kontrakt na dostawę Tramino
Tramwaje dla Braunschweiger Verkehrs-AG będą jednokierunkowe, w 100% niskopodłogowe i będą składać się z czterech członów o łącznej długości 36 metrów. Wagony wyposażony będą w wózki przystosowane do wyjątkowego - wyróżniającego pod tym względem transport szynowy Brunszwiku - rozstawu toru o szerokości 1100 mm (jedyne miasto z taką szerokością rozstawu toru w Europie). W przestronnym wnętrzu nowego Tramino zaplanowano 201 miejsc dla pasażerów, w tym 77 miejsc siedzących. Szybkie wsiadanie i wysiadanie zapewni 6 dwuskrzydłowych par drzwi.

Wartość kontraktu podpisanego z niemieckim przewoźnikiem wynosi 33 mln euro, wliczając w to pakiet serwisowy oraz pakiet części zamiennych. Dostawa pierwszego pojazdu nastąpi w maju 2014 roku, a ostatni z 15 Tramino przyjedzie do Brunszwiku w grudniu 2014 roku. Braunschweiger Verkehrs-AG może również skorzystać z opcji rozszerzenia zamówienia o kolejne trzy Tramino.

„Zamawiając Solarisa Tramino nasz klient, Braunschweiger Verkehrs-AG, otrzymuje nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj, ale również pojazd o atrakcyjnym designie, urozmaicającym krajobraz miasta. Jestem pewna, że pasażerowie w Brunszwiku szybko przekonają się do komfortu podróżowania, który oferują  tramwaje marki Solaris” mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Georg Hohmann, Prezes Zarządu Braunschweiger Verkehrs-AG dodaje: „Solaris przebił swoją ofertą innych europejskich producentów ubiegających się o zamówienie. Jestem przekonany, że jako firma rodzinna wraz ze swoją filozofią działania oraz stylem zarządzania pasuje do nas wręcz idealnie.”.

Solaris Tramino został zaprezentowany po raz pierwszy w 2009 roku. W maju tego roku zakończono realizację pierwszego kontraktu obejmującego dostawę 45 niskopodłgowych Tramino do Miejskiego Przedsiębiorstawa Komunikacyjnego w Poznaniu. Z kolei w połowie 2013 roku pięć Tramino zawita
do Jeny. Będą to pierwsze polskie tramwaje na rynku niemieckim.
Tematy w artykule: Solaris Solaris Tramino tramwaje

Podobne wiadomości:

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.