mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy maluszek od Forda

Nowy maluszek od Forda

Ford jest właśnie w trakcie przygotowywania nowego małego auta, przeznaczonego na globalne rynki.

Nowy maluszek od Forda
Dzisiejszy najmniejszy Ford to model Ka, który jest bratnim tworem Fiata 500, produkowanym w tej samej fiatowskiej fabryce w Tychach. Pięcsetka jednak odniosła dużo większy sukces niż odpowiednik spod znaku niebieskiego owalu - Ford niesiety miał problemy z dopracowaniem stylistyki i odpowiednich właściwości jezdnych, z których przecież słynie. Jednak najnowszy model zmieni wszystko.

Samochód będzie bazował na, zaprojektowanym w Kaliforni, koncepcie pod nazwą Start (na zdjęciach), który został zaprezentowany w Pekinie na początku tego roku. Napędem będzie jednolitrowa jednosta EcoBoost o mocach od 80 do 125 koni mechanicznych, przy jednoczesnym spalaniu rzędu 4,7 litra na 100 kilometrów. Emisja CO2 nie powinna przewyższyć 100g/km.

Nowa "Fordka" we wstępnym okresie pojawi się na rynkach Chin, Indii i Ameryki Południowej. Później autko przyjedzie do Europy, jednak z dużo wyższym standardem wyposażenia. Głównym bajerem będzie system MyFord, który umożliwi pełną integrację urządzeń wszelkiej maści z samochodem, ale także będzie zapewniał pełną kontrolę nad wszelkimi zabawkami wewnątrz - nawigacją, klimatyzacją, telefonem, odtwarzaczem video i tym podobnym. Wszystko będzie obsługiwane poprzez głos lub ekran dotykowy. Nieźle jak na samochód z najniższego szczebla.

Auto będzie dostępne także z bardzo dużą gamą możliwości personalizacyjnych - różnego rodzaju grafiki na nadwozie, kolory wnętrza a nawet różnobarwne podświetlenie kabiny.

Samochód wejdzie do sprzedaży prawdopodobnie dopiero na początku 2014 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Pekin Kalifornia

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Focus ST na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Ford Focus ST – jedzie nowy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.