mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy model z Lublina

Nowy model z Lublina

Intrall Polska, producent samochodów dostawczych, zamierza wprowadzić na rynek następcę Lublina3. Nowy od podstaw pojazd zaprezentowany zostanie podczas wrześniowych targów w Hanowerze, a już w 2007 roku znajdzie się w ofercie firmy.

Nowy model z Lublina

Na realizację projektu Intrall planuje przeznaczyć około 60-70 mln zł. Nowy model przeznaczony zostanie głównie na eksport.  Firma realizuje zapowiadany program rozwoju. "INTRALL Polska zamierza realizować program rozwoju produktów, którego efektem będzie dalsza poprawa warunków bezpieczeństwa eksploatacji samochodów LUBLIN i HONKER oraz spełnienie wymagań homologacyjnych. Programy rozwojowe określone wstępnie na lata 2004-2009 zawierają projekty, których efektem będzie zmiana stylistyki nadwozia, poprawa bezpieczeństwa i ergonomii pracy kierowcy, rozszerzona gama silników, a w końcowym etapie nowa rodzina samochodów dostawczych o parametrach spełniających oczekiwania klientów" - informują przedstawiciele firmy.

Firma INTRALL POLSKA Sp. z o.o. powstała w grudniu 2003 roku, od momentu kiedy brytyjski inwestor (INTERNATIONALL TRUCK ALIANCE) zakupił zakłady Daewoo Motor Polska w Lublinie. Po wygraniu przetargu na zakup praw do produkcji samochodów dostawczych LUBLIN - jako nowy producent, pod firmą INTRALL Polska Sp. z o.o. firma rozpoczęła skutecznie odbudowywanie marki LUBLIN 3 oraz umacnianie pozycji na rynku w segmencie średnich samochodów dostawczych. W 2005 roku firma posiadała 2,2% udziału w produkcji samochodów dostawczych w Polsce.

Od początku działalności firmy zainwestowano blisko 25 milionów zł między innymi na zakup praw do produkcji i linii montażowych w zakładzie w Lublinie oraz w program rozwojowy mający na celu modernizację produktu. Spółka współpracuje z blisko 300 kooperantami w kraju i ponad 20 za granicą. Od początku działalności zatrudnienie w INTRALL Polska znalazło już około 550 nowych pracowników. Jest to wynikiem realizowanego i planowanego wzrostu produkcji.
 
W ofercie handlowej INTRALL Polska obok samochodów dostawczych LUBLIN 3 są również samochody terenowe HONKER. Jest to jeden z niewielu samochodów oferowanych na polskim rynku o charakterystyce stricte terenowej, przystosowany do eksploatacji w trudnych warunkach, spełniający oczekiwania wymagających klientów, do których z całą pewnością można zaliczyć Wojsko Polskie. Jako nowy producent, INTRALL Polska uzyskał stosowny certyfikat Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej, który potwierdza zdolności spółki do realizacji produkcji samochodów HONKER dla potrzeb Wojska Polskiego. 
  

Zobacz galerię: Intrall Lublin 3

 

Przeczytaj także:

Nowości z "Koziego Grodu" (2005-06-29)

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena (2006-03-20)

Systemy paliwowe z Lublina (2006-04-03)

 

 


 


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando