mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy obiekt pożądania Brytyjek: Samochód

Nowy obiekt pożądania Brytyjek: Samochód

Najmłodsza generacja płci żeńskiej na Wyspach Brytyjskich ma problem z wyborem między materialnym posiadaniem, a instynktem macierzyńskim.

Nowy obiekt pożądania Brytyjek: Samochód
Ostatnie badania sprzedaży samochodów w Wielkiej Brytanii, wykazały, że największy boom przeżywa sprzedaż pojazdów dla płci pięknej. Okazuje się, że największe zainteresowanie wykazywały kobiety w przedziale wieku od 29 do 44 lat, posiadające znaczne dochody. Analizując bardziej dogłębnie wyniki, można zauważyć, że kupują one prawie 50 procent nowych oraz używanych samochodów, a także posiadają aż 80-cio procentowy wpływ na ich zakup.
 
Koncerny samochodowe zdały sobie z tego sprawę, wobec czego zainwestowały ponad 700 milionów funtów, żeby dotrzeć do rynku kobiet, które postanowiły przełożyć rodzicielstwo na później. Średnia wieku kobiet wychodzących za mąż wzrosła do 30 lat. Natomiast liczba kobiet zachodzących w ciążę po 40 roku życia wzrosła o 6 procent w ciągu roku. Wszystkie dane wzrosły niemalże podwójnie w stosunku do lat 90`tych. Życie większości kobiet ulega stabilizacji dopiero w wieku 30-40 lat, więc zanim do tego dojdzie, wolą one inwestować pieniądze w takie dobro jak samochód, zamiast posiadać dzieci. Badania dowiodły, że kobieta, która urodzi pierwsze dziecko w wieku 24 lat, straci 564 tysiące funtów w ciągu jej życia.
 
Trend ten został wykreowany, przez niezależne, dobrze sytuowane kobiety, które nie mają ochoty odmawiać sobie jakichkolwiek przyjemności, dopóki nie osiądą na "stałym lądzie". Póki co, wolą czerpać korzyści z jazdy swoim wymarzonym samochodem, kupionym za ciężkie pieniądze. Co z tego, że nie posiada on tylnych foteli, na których siedziałby ktoś, do kogo można byłoby powiedzieć słowo? Przecież kiedyś przyjdzie na to czas.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando